۲۴ عراده تراکتور کوچک دستی برای دهاقین در ولایت مرکز بامیان توزیع شد

mail-admin
پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۳۰ - ۱۰:۴۵
۲۴ عراده تراکتور کوچک دستی برای دهاقین در ولایت مرکز بامیان توزیع شد

موسسه خدمات اجتماعی و اقتصادی زنان طی مراسمی با حضور داشت مسوولان محلی ولایت بامیان، مسئولین موسسه تمویل کننده و تطبیق کننده، دهاقین و رسانه‌ها به تعداد ۲۴ عراده تراکتور کوچک دستی را برای دهاقین شیبرتو، قرغنه تو و شهیدان از مربوطات مرکز ولایت بامیان به ارزش مجموعی  ۱میلیون ۸۶۰هزار  افغانی توزیع نمود.
مولوی عبدالله سرحدی، والی ولایت بامیان که در این جمع صحبت می‌کرد از توزیع تراکتورهای کوچک دستی برای دهاقین ازسوی موسسه تمویل کننده و تطبیق کننده قدر دانی نموده گفت:" رهبری اداره محلی بامیان همیشه در تلاش است تا با همکاری موسسات همکار، بخش‌های زراعتی را رشد داده و دهاقین ولایت بامیان را مورد حمایت قرار بدهد. از همین رو کوشش می‌نماید تا به مشکلات دهقانان رسیدگی صورت بگیرد".
والی بامیان از مردم و دهاقین شیبرتو، قرغنه تو و شهیدان خواست که با استفاده از  این تراکتورها برای رفع مشکلات زمین‌های زراعتی شان به درستی و اتحاد استفاده خوب نمایند.
همچنین ملا گلاب الدین ذبیح الله رئیس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بامیان نیز که در این مراسم صحبت داشت؛ سال پیش رو و بارندگی‌ها را در این ولایت برای حاصلات زراعتی و دهاقین پر بار و قناعت بخش خوانده و سال جاری را در برداشت محصولات زراعتی برای دهاقین یک سال امیدوار کننده عنوان نمود.
گفتنی است که این ۲۴ عراده تراکتور کوچک دستی برای  ۱۳۹ دهقان و زراعت پیشه در مناطق شیبرتو، قرغنه تو و شهیدان در مرکز بامیان با حمایت مالی برنامه انکشافی سازمان ملل متحد (UNDP)  و از سوی  موسسه خدمات اجتماعی و اقتصادی زنان در ولایت بامیان ‌ توزیع گردید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۴۱
Background image

دیدار وزیر زراعت با سفیر چین در افغانستان 

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در دفتر کارش با ژاو شینگ، سفیر جمهوری چین مقیم کابل دیدار و خواستارهمکاری‌کشور چین با افغانستان در بخش زراعت و مالداری. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۳۶
Background image

برای۸۰۰ دهقان در ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب تخم لوبیای اصلاح شده و کود‌های کیمیاوی توزیع گردید

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعـتی ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب خبرمی‌دهد که مقدار۱۲ متریک تن تخم لوبیای اصلاح شده بذری با۴۰ متریک تن کـودهای کیمیاوی سیاه و سفید به همکاری دفتر. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۹:۱۱
Background image

د ننګرهارکانال شرکت په څلور ګونو فارمونو کې د شاتو مچیو د روزنې کاروبار غوړېدلی

۹ غبرګولی ۱۴۰۳ه‍.ش
۱۰ ذوالقعده ۱۴۴۵ه‍.ق
د ننګرهار کانال شرکت، د شاتو مچیو روزنې صنعت د پراختیا او د مالدارۍ سکتور د پیاوړتیا په پار د شاتو مچیو روزونکو سره په ګډه هڅې پیل کړي دي، ترڅو. . .

BACK TO NEWS