کار ساخت کشمش‌خانه‌های جدید در هرات حدود ۶۰ درصد پیش رفته است

content_admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۰ - ۱۶:۵
کار ساخت کشمش‌خانه‌های جدید در هرات حدود ۶۰ درصد پیش رفته است
۲۰ اسد ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هرات، می‌گوید که کار ساخت بیش از یک‌هزار کشمش‌خانه‌ی جدید که از طریق برنامه مدیریت محصولات زراعتی آغاز شده بود، نزدیک به ۶۰ درصد به پیش رفته است.
عبدالصبور رحمانی رییس زراعت هرات، می‌گوید هر گاه هزینه ساخت این کشمش‌خانه‌ها در موقع به دست‌رس قرار گیرد، تا ۲۰ روز دیگر کار تمامی ساخت این کشمش‌خانه‌ها به پایان می‌رسد. آقای رحمانی افزود: «از یک‌هزار و ۲۷ کشمش‌خانه‌ای که در هرات درحال ساخت می‌باشد، حدود ۶۰ درصد کار ساخت‌شان به پیش رفته است. البته تعدادی تکمیل شده و تعدادی هم هست که ۱۰ تا ۱۵ درصد کارش به پیش رفته است.»
رییس زراعت هرات تاکید کرد که کار ساخت ذخیره‌گاه‌های پیاز نیز تا ۴۵ درصد و کار ذخیره‌خانه‌های کچالو تا ۴۰ درصد به پیش رفته است.
آقای رحمانی افزود که زمان تکمیل این پروژه‌های جدید زراعتی به تامین هزینه‌ی مالی آن از سوی دولت ارتباط دارد و هر گاه دولت بتواند به زودترین فرصت این هزینه را در اختیار آنان قرار دهد، تا ۲۰ روز دیگر کار ساخت تمامی این پروژه‌ها به پایان می‌رسد.
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با راه‌‌اندازی برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی در دوره‌ی کرونا در بهار امسال، کار ساخت یک‌هزار و ۲۷ کشمش‌خانه، ۴۲۰ ذخیره‌گاه پیاز و پنج ذخیره‌گاه کچالو را در ولایت هرات آغاز کرد. وزارت زراعت برای اجرای این پروژه‌های جدید زراعتی، ۵۷۱ میلیون و ۳۹۵هزار و ۴۰ افغانی در نظر گرفته است. در اجرای این پروژه‌ها، ۱۰ درصد خود مستفیدشونده‌گان پروژه‌‌ها نیز سهم می‌گیرند.
هدف از راه‌‌اندازی پروژه‌های جدید در سراسر کشور، جلوگیری از فاسد شدن محصولات زراعتی به‌دنبال ممنوعیت صادرات و واردات به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و هم‌چنین ایجاد فرصت‌های شغلی در کشور می‌باشد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۴
Background image

برای ۷۷۱ دهقان در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان پول نقد توزیع گردید

 ۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی خانقاه ریاست زراعت ولایت جوزجان به‌منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان برای ۷۷۱ تن از خانواده‌ها به همکاری موسسه  ویلت هنگر هیلفه مقیم. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۲
Background image

نظارت ادویه فروشی‌های زراعتی و کلینیک‌های صحت حیوانی در‌ ولسوالی میر بچه کوت ولایت کابل 

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان بخش مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت کابل با حضور مسوولان محلی و نماینده شورای مردمی ولسوالی میربچه کوت از دکان‌های ادویه فروشی حیوانی و زراعتی و کلینیک‌های. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۲:۴۱
Background image

نشستی بررسی آماده‌گی ها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار دایر شد

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش 
نشست به منظور بررسی  آمادهگیها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار تحت سرپرستی مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و اشتراک متخصصان. . .

BACK TO NEWS