وب‌سایت وزارت زراعت در میان وب‌سایت‌های دولتی اول شد

mail-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۱۱ - ۱۷:۱۹
وب‌سایت وزارت زراعت در میان وب‌سایت‌های دولتی اول شد


۱۱ قوس ۱۳۹۹
کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات، با ارایه‌ی گزارشی از ارزیابی ۴۴ وب‌سایت مربوط به وزارت‌خانه‌ها و اداره‌‌های مستقل، اعلام کرد که در میان این وب‌سایت‌ها، وب‌سایت وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در جایگاه نخست قرار گرفته است.
کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات در گفتمان "دست‌رسی به اطلاعات دستاوردها، چالش‌ها و فرصت‌ها" با حضور رهبری و اعضای این کمیسیون، مسوولان مراجع اطلاع‌رسانی ادارات دولتی در کابل، دیده‌بان شفافیت، کمیته مصونیت خبرنگاران و نهادهای جامعه مدنی برگزار شده بود، با ارایه‌ی گزارش تحلیلی نظارت از وب‌سایت ۴۴ اداره دولتی و مستقل، گفت که وب‌سایت وزارت زراعت با در نظر داشتن ۴۴ شاخص پیش‌بینی شده در قانون دست‌رسی به اطلاعات، با دریافت ۹۹.۹۷ امتیاز در جایگاه نخست قرار گرفته است.
زهرا موسوی از کمیشنران کمیسیون مستقل دست‌رسی به اطلاعات، در این گفتمان، گفت که این گزارش در برگیرنده‌ی نظارت از تطبیق ماده پانزدهم قانون دست‌رسی به اطلاعات به منظور تامین و تقویت دست‌رسی به اطلاعات، حصول اطمینان از شفافیت و تقویت فرهنگ اطلاع‌رسانی، پاسخ‌گو ساختن ادارات به ارایه‌ی اطلاعات، ایجاد زیرساخت‌های دست‌رسی به اطلاعات می‌باشد. خانم موسوی افزود که مطابق به یافته‌های این گزارش، وب‌سایت‌های ادارات به سه دسته‌ عالی، متوسط و ضعیف تقسیم‌بندی شده‌اند.
در گزارش کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات نیز آمده است که وزارت زراعت، آبیاری و مالداری اولین‌ اداره‌ای بوده که از وب‌سایت آن در مطابقت با شاخص‌های چهل‌وچهارگانه‌‌ی ماده پانزدهم قانون دست‌رسی به اطلاعات نظارت صورت گرفته است. در این گزارش آمده است: «اطلاعات در وب‌سایت این اداره در مطابقت کامل با شاخص‌های چهل‌وچهارگانه‌ به نشر رسیده بود که از نکات قابل‌دید می‌توان به وضعیت نشر مصارف مالی اداره اشاره نمود که این مصارف به صورت هفته‌وار نشر می‌گردد. قابل یادآوری است که وزارت زراعت، آبیاری و مالداری دارای وب‌سایت بسیار غنی بوده و جهت غنامندی هرچه بیش‌تر وب‌سایت، مشوره‌هایی در بعضی از موارد از جمله جزییات تشکیل اداره و هم‌چنین مشاورین موجود و برخی مسایل دیگر از طرف تیم نظارتی داده شده بود که مورد استقبال قرار گرفت.»
در همین حال، اکبر رستمی رییس اطلاعات و ارتباط عامه و سخنگوی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در گفتمان امروزی کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات، درباره کارهایی که در وزارت زراعت به ویژه در بخش غنامندی وب‌سایت، نشر اطلاعات پیش‌گیرانه و سیستم‌سازی اطلاعات صورت گرفته، جزییات داد. آقای رستمی ضمن تشکر از کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات، گفت که وزارت زراعت اداره‌ی جدی در بخش تطبیق کامل قانون دست‌رسی به اطلاعات دارد.
وب‌سایت وزارت زراعت در حالی در میان وب‌سایت‌های ۴۴ اداره دولتی و مستقل جایگاه‌ نخست را دارد که سال گذشته نیز در همین جایگاه قرار داشت.
وزارت زراعت به تاریخ هفتم میزان نیز، از سوی دیده‌بان شفافیت افغانستان کلید طلایی اطلاع‌رسانی را دریافت کرد و در زمینه‌ی اطلاع‌‌رسانی در میان ادارات دولتی اول شد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۴
Background image

برای ۷۷۱ دهقان در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان پول نقد توزیع گردید

 ۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی خانقاه ریاست زراعت ولایت جوزجان به‌منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان برای ۷۷۱ تن از خانواده‌ها به همکاری موسسه  ویلت هنگر هیلفه مقیم. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۲
Background image

نظارت ادویه فروشی‌های زراعتی و کلینیک‌های صحت حیوانی در‌ ولسوالی میر بچه کوت ولایت کابل 

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان بخش مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت کابل با حضور مسوولان محلی و نماینده شورای مردمی ولسوالی میربچه کوت از دکان‌های ادویه فروشی حیوانی و زراعتی و کلینیک‌های. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۲:۴۱
Background image

نشستی بررسی آماده‌گی ها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار دایر شد

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش 
نشست به منظور بررسی  آمادهگیها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار تحت سرپرستی مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و اشتراک متخصصان. . .

BACK TO NEWS