سفر وزیر زراعت به ولایت بلخ: ۱۴۵ کشمش‌خانه به بهره‌برداری سپرده شد

mail-admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳ - ۱۶:۳۳
بلخ ته دکرنې وزير سفر: ۱۴۵مميزخونې ګټې اخيستنې ته وسپارل شول

۳ جدی ۱۳۹۹
داکتر انوارالحق احدی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در ادامه سفرش به ولایت بلخ، در کنار افتتاح برخی از پروژه‌های دیگر زراعتی، ۱۴۵ کشمش‌خانه را در ولایت بلخ به بهره‌برداری سپرد.
این کشمش‌خانه‌ها در ولسوالی‌های نهرشاهی، دهدادی، شولگره، مارمل، چهاربولک، چمتال، دولت‌آباد، کشنده، بلخ، ‌کلدار و شورتپه ساخته شده است. هر یک از این کشمش‌خانه‌ها ظرفیت تبدیل ۱۰ تن انگور را به کشمش در یک نوبت دارند.
هزینه‌ی مجموعی ساخت ۱۴۵ کشمش‌خانه‌ی یادشده ۶۰ میلیون و هشت هزار و ۲۵۰ افغانی می‌شود.
این کشمش‌خانه‌ها برای باغداران ساخته شده و وزارت زراعت ۹۰ درصد هزینه‌ی آن را پرداخته است. مستفیدشونده‌گان تنها ۱۰ درصد هزینه را متقبل شده‌اند.
هدف از ساخت این کشمش‌خانه‌ها، زمینه‌سازی برای رشد اقتصاد باغداران و جلوگیری از فاسد شدن و یا فروش انگور به بهای اندک است.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۴
Background image

برای ۷۷۱ دهقان در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان پول نقد توزیع گردید

 ۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی خانقاه ریاست زراعت ولایت جوزجان به‌منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان برای ۷۷۱ تن از خانواده‌ها به همکاری موسسه  ویلت هنگر هیلفه مقیم. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۲
Background image

نظارت ادویه فروشی‌های زراعتی و کلینیک‌های صحت حیوانی در‌ ولسوالی میر بچه کوت ولایت کابل 

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان بخش مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت کابل با حضور مسوولان محلی و نماینده شورای مردمی ولسوالی میربچه کوت از دکان‌های ادویه فروشی حیوانی و زراعتی و کلینیک‌های. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۲:۴۱
Background image

نشستی بررسی آماده‌گی ها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار دایر شد

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش 
نشست به منظور بررسی  آمادهگیها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار تحت سرپرستی مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و اشتراک متخصصان. . .

BACK TO NEWS