سردخانه‌داران از سردخانه‌های سیب در دایکندی راضی‌اند

mail-admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۲:۳۷
سردخانه‌داران از سردخانه‌های سیب در دایکندی راضی‌اند

۱۴حوت ۱۳۹۹
سید عبدالواحد فیروزی رییس اداره زراعت، آبیاری و مالداری ولایت دایکندی، با نظارت از سه سردخانه‌ سیب در این ولایت، می‌گوید که مالکان سردخانه‌های سیب از این سردخانه‌ها رضایت دارند.
آقای فیروزی به نقل از مالکان این سردخانه‌ها می‌گوید که سیب‌هایی که در این سردخانه‌ها نگهداری شده، کاملاً سالم مانده و از زمانی که در سردخانه‌ها آورده شده، تاکنون هیچ‌گونه تغییراتی در این محصولات به‌وجود نیامده است.
رییس اداره زراعت دایکندی می‌افزاید: «مالکین سردخانه‌ها علاوه نمودند که سردخانه‌ها در این ولایت کاملاً نتیجه داده و از توجه رهبری وزارت زراعت اظهار تشکری نمودند.»
 قابل ذکر است این‌که سیب در وقت برداشت در این ولایت سردسیر ۷۰ افغانی به فروش می‌رسید و اکنون در بازار همین سیب که در سرد خانه‌ها نگهداری می‌شود، به ۲۰۰ افغانی به فروش می‌رسد. با گذشت هر روز قیمت این محصول افزایش می‌یابد. همچنان باغداران خواهان افزایش اعمار چنین سردخانه‌ها در سال‌های آینده هستند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۹ - ۱۳:۵۰
Background image

فصل برداشت آلوبالو و گیلاس آغاز شد

هفته‌نامه‌ی دهقان / محمد تمیم صدیقی
فصل برداشت آلوبالو و گیلاس، در اکثر ولایت‌های کشور آغاز شده است. هرچند آمار دقیق از مقدار آلوبالو و گیلاس جمع‌آوری شده در سال روان در دست نیست، اما. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۶:۹
Background image

جلسۀ اختصاصی در مورد مبارزه با خشکسالی و حوادث

جلسۀ اختصاصی مبارزه با خشکسالی و حوادث تحت  ریاست رئیس جمهور محمد اشرف غنی قبل از ظهر امروز در ارگ برگزار شد.
در این جلسه ابتدا امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری در خصوص پلان مبارزه. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۵:۴۵
Background image

نشست معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت با معین وزارت زراعت جمهوری چک در مورد همکاری‌های دوجانبه

۲۷ جوزای ۱۴۰۰
نشست دوجانبه بین حشمت‌الله غفوری، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری وزارت زراعت افغانستان و جیری شیر، معین وزارت زراعت جمهوری چک در مورد همکاری‌های. . .

BACK TO NEWS