سردخانه‌داران از سردخانه‌های سیب در دایکندی راضی‌اند

mail-admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۲:۳۷
سردخانه‌داران از سردخانه‌های سیب در دایکندی راضی‌اند

۱۴حوت ۱۳۹۹
سید عبدالواحد فیروزی رییس اداره زراعت، آبیاری و مالداری ولایت دایکندی، با نظارت از سه سردخانه‌ سیب در این ولایت، می‌گوید که مالکان سردخانه‌های سیب از این سردخانه‌ها رضایت دارند.
آقای فیروزی به نقل از مالکان این سردخانه‌ها می‌گوید که سیب‌هایی که در این سردخانه‌ها نگهداری شده، کاملاً سالم مانده و از زمانی که در سردخانه‌ها آورده شده، تاکنون هیچ‌گونه تغییراتی در این محصولات به‌وجود نیامده است.
رییس اداره زراعت دایکندی می‌افزاید: «مالکین سردخانه‌ها علاوه نمودند که سردخانه‌ها در این ولایت کاملاً نتیجه داده و از توجه رهبری وزارت زراعت اظهار تشکری نمودند.»
 قابل ذکر است این‌که سیب در وقت برداشت در این ولایت سردسیر ۷۰ افغانی به فروش می‌رسید و اکنون در بازار همین سیب که در سرد خانه‌ها نگهداری می‌شود، به ۲۰۰ افغانی به فروش می‌رسد. با گذشت هر روز قیمت این محصول افزایش می‌یابد. همچنان باغداران خواهان افزایش اعمار چنین سردخانه‌ها در سال‌های آینده هستند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۴
Background image

برای ۷۷۱ دهقان در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان پول نقد توزیع گردید

 ۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی خانقاه ریاست زراعت ولایت جوزجان به‌منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان برای ۷۷۱ تن از خانواده‌ها به همکاری موسسه  ویلت هنگر هیلفه مقیم. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۲
Background image

نظارت ادویه فروشی‌های زراعتی و کلینیک‌های صحت حیوانی در‌ ولسوالی میر بچه کوت ولایت کابل 

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان بخش مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت کابل با حضور مسوولان محلی و نماینده شورای مردمی ولسوالی میربچه کوت از دکان‌های ادویه فروشی حیوانی و زراعتی و کلینیک‌های. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۲:۴۱
Background image

نشستی بررسی آماده‌گی ها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار دایر شد

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش 
نشست به منظور بررسی  آمادهگیها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار تحت سرپرستی مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و اشتراک متخصصان. . .

BACK TO NEWS