۱۹۲ سبزخانه در ننگرهار به بهره‌برداری سپرده شد

mail-admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۵ - ۱۳:۱۶
۱۹۲ سبزخانه در ننگرهار به بهره‌برداری سپرده شد

۵ دلو ۱۳۹۹
داکتر انوارالحق احدی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، در ادامه‌ی سفرش به ولایت ننگرهار، ۱۹۲ سبزخانه را در ولسوالی بهسود ننگرهار، به بهره‌برداری سپرد. در مراسم بهره‌برداری از این سبزخانه‌ها، ضیاءالحق امرخیل، مشاور ارشد رییس جمهور و والی ولایت ننگرهار نیز حضور داشت.
وزیر زراعت در مراسم افتتاح این سبزخانه‌ها گفت: «این سبزخانه‌ها در مرکز و ولسوالی‌های مختلف ولایت ننگرهار توسط پروژه‌های زراعت و مالداری به اشتراک مردم «CLAP»، رشد زراعت و انکشاف روستایی یا «CBARD» و هم‌چنین برنامه حمایت از اولویت ملی دوم یا «SNaPP2» با هزینه بیش از ۱۰۰ میلیون افغانی ساخته شده است. »
آقای احدی افزود: «در ساخت این سبزخانه‌ها ۸۵ درصد وزارت زراعت و تنها ۱۵ درصد مستفیدشونده‌گان هزینه کرده‌اند.»
همین گونه ضیاءالحق امرخیل، مشاور ارشد رییس جمهور و والی ولایت ننگرهار در این مراسم از کارکردهای وزارت زراعت در این ولایت تشکر کرد و خواهان توجه بیش‌تر به سکتور زراعت در این ولایت شد.
وزارت زراعت، در ۱۳۹۹، بیش از ۷۵۸ میلیون افغانی برای رشد بخش‌های زراعت، مالداری، باغداری و آبیاری در ننگرهار هزینه کرده است.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۹ - ۱۴:۴۸
Background image

معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت با مسوولان زراعت خوست دیدار کرد

۹ قوس ۱۴۰۰ ه‍.ش
۲۴ ربیع الثانی ۱۴۴۳ ه‍.ش
مولوی شمس‌الدین شریعتی، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در دیداری با کارمندان ریاست زراعت ولایت خوست بر ترویج بیش‌تر. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۹ - ۱۱:۵۲
Background image

آغاز توزیع گندم اصلاح شده برای دهقانان ولایت نیمروز


۹ قوس ۱۴۰۰ هـ.ق
۲۴ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ش
 مسولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری نیمروز می ‌گویند که برای ۳۸۰۰ دهقانان شهر زرنج و ولسوالی ها ولایت  نیمروز ازطرف موسسه FGA گندم بذری توزیع. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۹/۸ - ۱۴:۲۰
Background image

سفر معین آبیاری و منابع طبیعی به خوست به منظور جلوگیری از قطع غیر قانونی و قاچاق جنگلات


۸ قوس ۱۴۰۰ هـ.ش
۲۳ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ق
مولوی شمس‌الدین شریعتی معین ابیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در سفری به ولایت خوست طرح جلوگیری از قطع غیر قانونی جنگلات و. . .

BACK TO NEWS