دست‌آوردهای ریاست زراعت بغلان در سال مالی ۱۳۹۹

mail-admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۴:۴۱
دست‌آوردهای ریاست زراعت بغلان در سال مالی ۱۳۹۹

۱۳ جدی ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بغلان، در سال مالی ۱۳۹۹ خورشیدی، ۴۳۳ میلیون و هفت هزار و ۶۶۸ افغانی بودجه داشت که از این بودجه، ۸۱ درصد آن به مصرف رسیده است.
با مصرف ۸۱ درصد بودجه، در بخش‌های مختلف زراعتی، آبیاری و مالداری پروژه‌های مختلف تطبیق شده است. این پروژه‌ها شامل ساخت شبکه‌های آبیاری کانال مربوط به کانال «یک‌هزار» در ولسوالی نهرین با هزینه سه میلیون و ۷۰۵ هزار افغانی، ساخت شبکه آبیاری کارگرد ولسوالی ده‌صلاح به هزینه شش میلیون و ۱۸۸ هزار و ۷۰۰ افغانی، ساخت شبکه آبیاری فرقه در ولسوالی نهرین با هزینه شش میلیون و ۶۳۴هزار و ۱۵۰ افغانی، ساخت شبکه‌ آبیاری حسن تال ولسوالی بغلان مرکزی به ارزش ۳۳ میلیون ۶۴۸هزار و ۹۴۰ افغانی و همین طور شبکه آبیاری مربوط به کانال دوهزار در ولسوالی نهرین، شبکه آبیاری سربند دهنه توغک در ولسوالی و ساخت چهار سربند برای کنترول آب باران می‌شود.
هم‌چنین چندین پروژه از جمله پروژه تنظیم و ارزش‌افزایی محصولات هنگ در ولسوالی‌های دهنه‌ی غوری و پلخمری به ارزش پنج میلیون و ۹۹۴هزار و ۱۵۹ افغانی، ساخت دیوار اطراف فارم بزر و گوسنفدپروری در ولسوالی پلخمری به ارزش ده میلیون و ۳۵هزار افغانی، ساخت ۳۲۵ ذخیره‌گاه کچالو، پیاز و سردخانه سیب به ارزش ۱۷۳ میلیون و ۷۰۹هزار و ۷۰۹ افغانی در چهارده واحد اداری بغلان، پروژه فارم تحقیقاتی پوزه‌ایشان در ولسوالی پلخمری به ارزش یک میلیون و ۴۹۹هزار افغانی تطبیق شده است.
مبارزه با آفات و امراض نباتی، ایجاد ۲۱۰ مزرعه‌ی نمایشی گندم، احداث یک‌هزار و ۹۶۴ جریب باغ میوه مختلف‌النوع در چهارده ولسوالی، حفاظت و مراقبت از ۳۸ هزار و ۳۰۰ هکتار جنگل طبیعی، ۱۷۰ هکتار جنگل مصنوعی و همین‌طور یک میلیون و ۲۰۳هزار و ۷۰۰ هکتار چراگاه در سطح ولایت بغلان، احداث ۲۱ مزرعه‌ی نمایشی زعفران و ۱۵ مزرعه‌ی نمایشی سویابین نیز شامل فعالیت‌های سال مالی ۱۳۹۹ در ولایت بغلان است.
این ریاست می‌گوید که نبود امنیت از چالش‌های عمده فراروی تطبیق پروژه‌های انکشافی است.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۹/۴ - ۱۳:۱۱
Background image

برای 373 خانواده در فاریاب فارم‌های کوچک مرغداری توزیع شد


۴ قوس ۱۴۰۰ هـ.ش
۱۹ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ق
 مسوولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری فاریاب می‌گوید که از طرف دفتر اکتید در فاریاب به هماهنگی ریاست زراعت برای 373 خانواده فقیر فارم های کوچک. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۹/۴ - ۱۰:۳۸
Background image

روند توزیع گندم برای یک هزار دهقان در کندز آغاز شد


۳ قوس ۱۴۰۰ هـ.ش
۱۸ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ق
مسولان ریاست زراعت کندز می‌گویند که روند توزی گندم اصلاح شده برای یک هزار دهقان  واجد شرایط در ولسوالی علی آباد ولایت کندز از طریق موسسه«دست به. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۳ - ۱۴:۵۷
Background image

برای 4 هزار 100 دهقان در جوزجان تخم اصلاح شده بذری توزیع می‌شود


۳ قوس ۱۴۰۰ هـ.ش
۱۸ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ق
 مسوولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری  جوزجان می گویند که برای بیش از چهار هزار و یکصد دهقان در این ولایت ، تخم‌ اصلاح شده بذری به‌منظور. . .

BACK TO NEWS