۷۱ سردخانه‌ی سیب در میدان‌وردک در آستانه‌ی تکمیل شدن است

mail-admin
شنبه ۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۶:۲۱
۷۱ سردخانه‌ی سیب در میدان‌وردک در آستانه‌ی تکمیل شدن است

۸  قوس ۱۳۹۹
مسوولان در ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت میدان‌وردک می‌گویند که کار ساخت ۷۱ سردخانه‌ی صفر انرژی مدل سارک سیب در این ولایت در آستانه‌ی تکمیل شدن است. این مسوولان می‌گویند که این سردخانه‌ها در قالب طرح مدیریت محصولات زراعتی ساخته می‌شود.
کار ساخت این سردخانه‌ها، ۷۰ درصد پیش رفته و به زودی به پایان می‌رسد.
ولیداحمد تسل رییس زراعت میدان‌وردک می‌گوید که هزینه‌ی جمعی ساخت این ذخیره‌خانه ۱۸۴ میلیون و ۶۰۰ هزار افغانی است که ۹۰ درصد هزینه آن را وزارت زراعت و ۱۰ درصد را باغداران مستفیدشونده می‌پردازند.
رییس زراعت ولایت میدان‌وردک می‌گوید که این سردخانه‌ها به منظور نگهداری محصولات زراعتی و رشد اقتصاد باغداران ساخته شده است.
هم‌چنان رییس زراعت میدان‌وردک می‌گوید که یک سردخانه‌ی ۵۰۰ تُنی در میدان‌شهر مرکز این ولایت و یک سردخانه‌ی یک هزار و ۵۰۰ تُنی در ولسوالی سیدآباد میدان‌وردک پیش از این ساخته شده بود که باغداران در نگهداری تولیدات‌شان از آن استفاده می‌کنند و اثرات اقتصادی بزرگ دارد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۴
Background image

برای ۷۷۱ دهقان در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان پول نقد توزیع گردید

 ۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی خانقاه ریاست زراعت ولایت جوزجان به‌منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان برای ۷۷۱ تن از خانواده‌ها به همکاری موسسه  ویلت هنگر هیلفه مقیم. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۲
Background image

نظارت ادویه فروشی‌های زراعتی و کلینیک‌های صحت حیوانی در‌ ولسوالی میر بچه کوت ولایت کابل 

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان بخش مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت کابل با حضور مسوولان محلی و نماینده شورای مردمی ولسوالی میربچه کوت از دکان‌های ادویه فروشی حیوانی و زراعتی و کلینیک‌های. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۲:۴۱
Background image

نشستی بررسی آماده‌گی ها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار دایر شد

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش 
نشست به منظور بررسی  آمادهگیها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار تحت سرپرستی مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و اشتراک متخصصان. . .

BACK TO NEWS