۲۲۶ پروژه‌ی مدیریت محصولات زراعتی در لوگر به بهره‌برداری سپرده شد

mail-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۱۵:۱۸
۲۲۶ پروژه‌ی مدیریت محصولات زراعتی در لوگر به بهره‌برداری سپرده شد

۲۵  سنبله ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت لوگر می‌گوید که کار ۲۲۶ پروژه‌ی مدیریت محصولات زراعتی در این ولایت تکمیل شده و حالا این پروژه‌ها به بهره‌برداری سپرده شده‌اند. این پروژه‌ها، که هزینه‌ی جمعی‌شان، ۱۲۲ میلیون افغانی است، با حضور مسوولان محلی ولایت لوگر به بهره‌برداری سپرده شد.
عبدالله تسل، رییس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت لوگر می‌گوید که از میان این پروژه‌ها، ۹۱ پروژه ساخت ذخیره‌گاه‌های پیاز، ۷۹ پروژه ساخت ذخیره‌خانه‌های کچالو، ۲۸ پروژه ساخت کشمش‌خانه و ۲۸ پروژه‌ی دیگر، توزیع ماشین‌های خشک‌کننده‌ی میوه و سبزی برای دهقانان و باغداران است که در مرکز و ولسوالی‌های لوگر تطبیق شده است.
تطبیق این پروژه‌ها که به تهیه‌ی زیربنا به دهقانان منجر شده است، باعث خوش‌حالی دهقانان گردیده است. دهقانان و باغداران می‌گویند، تأسیساتی که پروژه‌ی مدیریت محصولات زراعتی برای‌شان بنا کرده است، می‌تواند در مکانیزه‌سازی زراعت، رول ارزشمند داشته باشد و باعث رشد اقتصادی دهقانان و باغداران این ولایت شود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۴۱
Background image

دیدار وزیر زراعت با سفیر چین در افغانستان 

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در دفتر کارش با ژاو شینگ، سفیر جمهوری چین مقیم کابل دیدار و خواستارهمکاری‌کشور چین با افغانستان در بخش زراعت و مالداری. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۳۶
Background image

برای۸۰۰ دهقان در ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب تخم لوبیای اصلاح شده و کود‌های کیمیاوی توزیع گردید

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعـتی ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب خبرمی‌دهد که مقدار۱۲ متریک تن تخم لوبیای اصلاح شده بذری با۴۰ متریک تن کـودهای کیمیاوی سیاه و سفید به همکاری دفتر. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۹:۱۱
Background image

د ننګرهارکانال شرکت په څلور ګونو فارمونو کې د شاتو مچیو د روزنې کاروبار غوړېدلی

۹ غبرګولی ۱۴۰۳ه‍.ش
۱۰ ذوالقعده ۱۴۴۵ه‍.ق
د ننګرهار کانال شرکت، د شاتو مچیو روزنې صنعت د پراختیا او د مالدارۍ سکتور د پیاوړتیا په پار د شاتو مچیو روزونکو سره په ګډه هڅې پیل کړي دي، ترڅو. . .

BACK TO NEWS