۲۲۶ پروژه‌ی مدیریت محصولات زراعتی در لوگر به بهره‌برداری سپرده شد

mail-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۱۵:۱۸
۲۲۶ پروژه‌ی مدیریت محصولات زراعتی در لوگر به بهره‌برداری سپرده شد

۲۵  سنبله ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت لوگر می‌گوید که کار ۲۲۶ پروژه‌ی مدیریت محصولات زراعتی در این ولایت تکمیل شده و حالا این پروژه‌ها به بهره‌برداری سپرده شده‌اند. این پروژه‌ها، که هزینه‌ی جمعی‌شان، ۱۲۲ میلیون افغانی است، با حضور مسوولان محلی ولایت لوگر به بهره‌برداری سپرده شد.
عبدالله تسل، رییس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت لوگر می‌گوید که از میان این پروژه‌ها، ۹۱ پروژه ساخت ذخیره‌گاه‌های پیاز، ۷۹ پروژه ساخت ذخیره‌خانه‌های کچالو، ۲۸ پروژه ساخت کشمش‌خانه و ۲۸ پروژه‌ی دیگر، توزیع ماشین‌های خشک‌کننده‌ی میوه و سبزی برای دهقانان و باغداران است که در مرکز و ولسوالی‌های لوگر تطبیق شده است.
تطبیق این پروژه‌ها که به تهیه‌ی زیربنا به دهقانان منجر شده است، باعث خوش‌حالی دهقانان گردیده است. دهقانان و باغداران می‌گویند، تأسیساتی که پروژه‌ی مدیریت محصولات زراعتی برای‌شان بنا کرده است، می‌تواند در مکانیزه‌سازی زراعت، رول ارزشمند داشته باشد و باعث رشد اقتصادی دهقانان و باغداران این ولایت شود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۹ - ۱۳:۵۰
Background image

فصل برداشت آلوبالو و گیلاس آغاز شد

هفته‌نامه‌ی دهقان / محمد تمیم صدیقی
فصل برداشت آلوبالو و گیلاس، در اکثر ولایت‌های کشور آغاز شده است. هرچند آمار دقیق از مقدار آلوبالو و گیلاس جمع‌آوری شده در سال روان در دست نیست، اما. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۶:۹
Background image

جلسۀ اختصاصی در مورد مبارزه با خشکسالی و حوادث

جلسۀ اختصاصی مبارزه با خشکسالی و حوادث تحت  ریاست رئیس جمهور محمد اشرف غنی قبل از ظهر امروز در ارگ برگزار شد.
در این جلسه ابتدا امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری در خصوص پلان مبارزه. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۵:۴۵
Background image

نشست معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت با معین وزارت زراعت جمهوری چک در مورد همکاری‌های دوجانبه

۲۷ جوزای ۱۴۰۰
نشست دوجانبه بین حشمت‌الله غفوری، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری وزارت زراعت افغانستان و جیری شیر، معین وزارت زراعت جمهوری چک در مورد همکاری‌های. . .

BACK TO NEWS