کشمش‌خانه‌های فاریاب به زودی به بهره‌برداری می‌رسند

mail-admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۱ - ۱۵:۳۹
کشمش‌خانه‌های فاریاب به زودی به بهره‌برداری می‌رسند ۱۱عقرب ۱۳۹۹ ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت فاریاب، می‌گوید که کار ساخت کشمش‌‌خانه‌های این ولایت تاکنون تا هشتاد درصد به پیش رفته و قرار است به زودی به‌پایان برسد. این اداره می‌افزاید که تا پانزده روز دیگر این کشمش‌خانه‌ها آماده‌ی بهره‌برداری می‌شوند. وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با راه‌اندازی پروژه مدیریت محصولات زراعتی در سراسر کشور، کار ساخت ۳۰۰ کشمش‌خانه را از طریق این پروژه در ولایت فاریاب آغاز کرد. این کشمش‌خانه‌ها در ولسوالی‌هایی ساخته می‌شوند


۱۱عقرب ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت فاریاب، می‌گوید که کار ساخت کشمش‌‌خانه‌های این ولایت تاکنون تا هشتاد درصد به پیش رفته و قرار است به زودی به‌پایان برسد. این اداره می‌افزاید که تا پانزده روز دیگر این کشمش‌خانه‌ها آماده‌ی بهره‌برداری می‌شوند.
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با راه‌اندازی پروژه مدیریت محصولات زراعتی در سراسر کشور، کار ساخت ۳۰۰ کشمش‌خانه را از طریق این پروژه در ولایت فاریاب آغاز کرد. این کشمش‌خانه‌ها در ولسوالی‌هایی ساخته می‌شوند که بیشترین تولید انگور را داشته باشند. هر یک این کشمش‌خانه‌ها که با ظرفیت نگهداری پنج تا شش متریک‌تُن انگور را دارند، سالانه حدود یک‌هزار و هشت‌صد متریک‌تُن کشمش تولید کنند.
فاریاب از ولایت‌هایی است که بیشترین انگور تولید می‌کند. میزان تولید انگور در این ولایت، امسال به ۶۸هزار متریک‌تُن رسیده است.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۴
Background image

برای ۷۷۱ دهقان در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان پول نقد توزیع گردید

 ۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی خانقاه ریاست زراعت ولایت جوزجان به‌منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان برای ۷۷۱ تن از خانواده‌ها به همکاری موسسه  ویلت هنگر هیلفه مقیم. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۲
Background image

نظارت ادویه فروشی‌های زراعتی و کلینیک‌های صحت حیوانی در‌ ولسوالی میر بچه کوت ولایت کابل 

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان بخش مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت کابل با حضور مسوولان محلی و نماینده شورای مردمی ولسوالی میربچه کوت از دکان‌های ادویه فروشی حیوانی و زراعتی و کلینیک‌های. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۲:۴۱
Background image

نشستی بررسی آماده‌گی ها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار دایر شد

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش 
نشست به منظور بررسی  آمادهگیها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار تحت سرپرستی مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و اشتراک متخصصان. . .

BACK TO NEWS