کار ساخت ۲۵ ذخیره‌خانه‌ی کچالو در مرکز بامیان به پایان رسید

content_admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۴:۱۳
کار ساخت ۲۵ ذخیره‌خانه‌ی کچالو در مرکز بامیان به پایان رسید
۲۸ میزان ۱۳۹۹
کار ساخت ۲۵ ذخیره‌خانه‌ی کچالو در بامیان تکمیل شده است. این در حالی است که کار بقیه ذخیره‌خانه‌هایی که توسط برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی وزارت زراعت ساخته می‌شود، جریان دارد و بیش‌تر از ۵۵ درصد به پیش رفته است.
ظرفیت هر یک از این ذخیره‌خانه‌ها ۱۵ متریک تن است و ۲۵ ذخیره‌خانه حالا می‌تواند ۳۷۵ تن کچالو را ذخیره کند.
هر یک از این ذخیره‌خانه‌ها به هزینه‌ی ۶۱۵ هزار افغانی ساخته شده است که هزینه‌ی جمعی ۲۵ ذخیره‌خانه، ۱۵ میلیون و ۳۷۵ هزار افغانی می‌شود.
با تکمیل شدن این ذخیره‌خانه‌ها، دهقانان بامیانی می‌توانند محصولات زراعتی‌شان را اکنون ذخیره کنند و سپس در زمان و بازار مناسب، به مارکیت عرضه و به قیمت مناسب بفروشند.
باید گفت که وزارت زراعت امسال در بامیان، تنها در قالب برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی، ۲۹۵ ذخیره‌خانه‌ی کچالو در این ولایت می‌سازد. از این میان ۹۵ ذخیره‌خانه با مدیریت پروژه‌ی ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت «NHLP» و ۲۰۰ ذخیره‌خانه‌ی دیگر از طریق پروژه‌ی سکتوری انکشاف زنجیره‌ی ارزش باغداری «HVCDSP» وزارت زراعت اعمار می‌گردد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۸ - ۸:۴۰
Background image

وزیر زراعت با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان دیدار کرد

۷  جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی عطاءالله عمری، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری با خانم رزا اوتنبایوا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) دیدار و پیرامون نشست سوم دوحه گفتگو. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۷ - ۱۵:۵۶
Background image

برگزاری نشست هیئت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در  ولایت کندز

۷ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
جلسه کاری هیئت تخنیکی جلوگیری از غصب و استرداد زمین های غصب شده امارتی در  ولایت کندز تحت ریاست مولوی امان الله حسن رئیس زراعت و رئیس هیئت تخنیکی و با اشتراک اعضای آن. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۷ - ۱۴:۵۴
Background image

برای ۵۰ دهقان در ولسوالی جبل‌السراج تخم‌ اصلاح شده سویابین و کود کیمیاوی توزیع گردید

۷ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت پروان در همکاری موسسه بین المللی تغذیه و آموزش برای ۵۰دهقان واجد شرایط در  ولسوالی جبل‌السراج مقدار ۶ کیلوگرام تخم اصلاح شده بذری. . .

BACK TO NEWS