کار ساخت ۱۱ کشمش‌خانه در نیمروز پایان یافت

mail-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۲۵ - ۱۵:۴۶
نيمروز کې د ۱۱مميزخونو چارې بشپړ او ګټې اخيستنې ته وسپارل شول


۲۵ قوس ۱۳۹۹
مسوولان در ریاست زراعت ولایت نیمروز، از پایان کار ساخت ۱۱ کشمش‌خانه در این ولایت خبر می‌دهند و می‌گویند که این‌ کشمش‌خانه‌ها به بهره‌برداری سپرده شده است.
ذبیح‌الله اولیازاده سرپرست ریاست زراعت ولایت نیمروز، می‌گوید: «۳۵ پروژه‌ی مدیریت محصولات زراعتی آغاز شده بود که شامل ساخت ۲۰ کشمش‌خانه و ۱۵ ذخیره‌گاه پیاز می‌شود. از جمله ۲۰ کشمش‌خانه تا به حال، کار ساخت ۱۱ کشمش‌خانه تکمیل شده و به بهره‌برداری سپرده شده است.»
آقای اولیازاده افزود که کار ساخت نُه کشمش‌خانه‌ی دیگر در حدود ۹۰ درصد پیش رفته و در آینده نزدیک به بهره‌برداری سپرده خواهد شد. این کشمش‌خانه‌ها در ولسوالی‌های چخانسور، چهاربرجک، خاشرود و زرنج مرکز ولایت نیمروز توسط وزارت زراعت از طریق برنامه مدیریت محصولات زراعتی برای باغداران ساخته می‌شود.
هزینه‌ی ساخت این کشمش‌خانه‌ها به حدود هفت میلیون و ۴۴۰ هزار افغانی می‌رسد. هر کشمش‌خانه ظرفیت تبدیل کردن ۱۰ تُن انگور را به کشمش دارد.
برنامه مدیریت محصولات زراعتی چند ماه قبل به منظور جلوگیری از فاسد شدن محصولات زراعتی راه‌اندازی شد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۴
Background image

برای ۷۷۱ دهقان در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان پول نقد توزیع گردید

 ۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی خانقاه ریاست زراعت ولایت جوزجان به‌منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان برای ۷۷۱ تن از خانواده‌ها به همکاری موسسه  ویلت هنگر هیلفه مقیم. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۲
Background image

نظارت ادویه فروشی‌های زراعتی و کلینیک‌های صحت حیوانی در‌ ولسوالی میر بچه کوت ولایت کابل 

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان بخش مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت کابل با حضور مسوولان محلی و نماینده شورای مردمی ولسوالی میربچه کوت از دکان‌های ادویه فروشی حیوانی و زراعتی و کلینیک‌های. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۲:۴۱
Background image

نشستی بررسی آماده‌گی ها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار دایر شد

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش 
نشست به منظور بررسی  آمادهگیها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار تحت سرپرستی مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و اشتراک متخصصان. . .

BACK TO NEWS