کار تطبیق ۳۳۶ پروژه‌ی زراعتی در جوزجان تا ۵۰ درصد تکمیل شده است

mail-admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۱۴:۲۳
کار تطبیق ۳۳۶ پروژه‌ی زراعتی در جوزجان تا ۵۰ درصد تکمیل شده است


۲۴ سنبله ۱۳۹۹
کار تطبیق ۳۳۶ پروژه، در بخش مدیریت محصولات زراعتی در ولایت جوزجان تا ۵۰ درصد تکمیل گردیده است. وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به منظور رشد زراعت و حمایت از دهقانان در مرکز و ولایات، پروژه‌هایی را در بخش مدیریت محصولات زراعتی روی دست گرفته است، تا دهقانان بتوانند محصولات زراعتی‌شان را در وقت مناسب و به قیمت خوب بفروشند و از این طریق عاید خوب به دست بیاورند.
از جمله این ۳۳۶ پروژه مدیریت محصولات زراعتی که در حال حاضر در ولایت جوزجان کارهای ساختمانی آن به سرعت جریان دارد، ۱۵۰ پروژه‌ی آن ساخت کشمش‌‌خانه‌های عصری، ۱۵۰ پروژه‌ی آن ایجاد سردخانه‌ی پیاز، ۲۰ پروژه‌ی آن ساخت سردخانه‌های کچالو، ۱۴ پروژه‌ی آن، توزیع ماشین‌های خشک‌کننده‌ی میوه‌جات و سبزیجات و دو پروژه‌ی آن اعمار سردخانه‌های صفر انرژی میوه است که در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت ساخته می‌شوند.
با تکمیل این پروژه‌ها در ولایت جوزجان، دهقانان می‌توانند صدها تن میوه، پیاز، کچالو و سبزیجات شان را خشک و ذخیره کنند و آن را به قیمت مناسب به فروش برسانند.
از سویی هم، با شروع کار پروژه مدیریت محصولات زراعتی که این پروژه از سوی پروژه‌ی ملی باغداری و مالدرای وزارت زراعت نیز تطبیق می‌گردد، زمینه‌ی کار دوماهه برای ۳۳۶ جوان دختر و پسر، فراهم شده است.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۹ - ۱۳:۵۰
Background image

فصل برداشت آلوبالو و گیلاس آغاز شد

هفته‌نامه‌ی دهقان / محمد تمیم صدیقی
فصل برداشت آلوبالو و گیلاس، در اکثر ولایت‌های کشور آغاز شده است. هرچند آمار دقیق از مقدار آلوبالو و گیلاس جمع‌آوری شده در سال روان در دست نیست، اما. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۶:۹
Background image

جلسۀ اختصاصی در مورد مبارزه با خشکسالی و حوادث

جلسۀ اختصاصی مبارزه با خشکسالی و حوادث تحت  ریاست رئیس جمهور محمد اشرف غنی قبل از ظهر امروز در ارگ برگزار شد.
در این جلسه ابتدا امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری در خصوص پلان مبارزه. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۵:۴۵
Background image

نشست معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت با معین وزارت زراعت جمهوری چک در مورد همکاری‌های دوجانبه

۲۷ جوزای ۱۴۰۰
نشست دوجانبه بین حشمت‌الله غفوری، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری وزارت زراعت افغانستان و جیری شیر، معین وزارت زراعت جمهوری چک در مورد همکاری‌های. . .

BACK TO NEWS