پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری در غزنی ۴۷ ذخیره‌گاه کچالو می‌سازد

mail-admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۲ - ۱۴:۱۵
پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری در غزنی ۴۷ ذخیره‌گاه کچالو می‌سازد


۲ قوس ۱۳۹۹
وزارت زراعت توسط پروژه‌ی انکشاف زنجیره ارزش باغداری خود، کار ساخت ۴۷ ذخیره‌گاه کچالو را در ولایت غزنی ۹۵ درصد تکمیل کرده است.
این ذخیره‌گاه‌ها تا یک هفته‌ی دیگر به بهره‌برداری سپرده می‌شود.
هزینه‌ی مجموعی ساخت این ذخیره‌گاه‌ها ۲۸ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۱۵۸ افغانی است. ۸۰ درصد این هزینه را وزارت زراعت می‌پردازد و ۲۰ درصد بقیه را دهقانانی که مالک این ذخیره‌گاه‌ها هستند، سهم می‌گیرند.
هر ذخیره‌گاه ظرفیت نگهداری ۱۲ متریک تن کچالو را دارد. با بهره‌برداری این ذخیره‌گاه‌ها، دهقانان کچالوکار غزنی سالانه بیش از ۵۶۰ تُن کچالوی‌شان را می‌توانند ذخیره کنند. سال قبل در ولایت غزنی یک هزار و ۸۰ هکتار زمین کچالو کشت شده بود و از این کشت‌زارها ۲۷ هزار تُن کچالو تولید گردید.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۸ - ۸:۴۰
Background image

وزیر زراعت با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان دیدار کرد

۷  جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی عطاءالله عمری، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری با خانم رزا اوتنبایوا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) دیدار و پیرامون نشست سوم دوحه گفتگو. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۷ - ۱۵:۵۶
Background image

برگزاری نشست هیئت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در  ولایت کندز

۷ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
جلسه کاری هیئت تخنیکی جلوگیری از غصب و استرداد زمین های غصب شده امارتی در  ولایت کندز تحت ریاست مولوی امان الله حسن رئیس زراعت و رئیس هیئت تخنیکی و با اشتراک اعضای آن. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۷ - ۱۴:۵۴
Background image

برای ۵۰ دهقان در ولسوالی جبل‌السراج تخم‌ اصلاح شده سویابین و کود کیمیاوی توزیع گردید

۷ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت پروان در همکاری موسسه بین المللی تغذیه و آموزش برای ۵۰دهقان واجد شرایط در  ولسوالی جبل‌السراج مقدار ۶ کیلوگرام تخم اصلاح شده بذری. . .

BACK TO NEWS