پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی در سرپل به بهره‌برداری سپرده شد

mail-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۲ - ۱۷:۹
پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی در سرپل به بهره‌برداری سپرده شد


۲۲ میزان ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت سرپل، از به بهره‌برداری سپرده شدن پروژه‌های مربوط به برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی در این ولایت خبر داده است.
محمدسلیم رنجبر رییس زراعت ولایت سرپل، در مراسم بهره‌برداری از این پروژه‌ها گفت که حدود چهار ماه پیش، وزارت زراعت،‌ آبیاری و مالداری از طریق برنامه مدیریت محصولات زراعتی، تطبیق ۵۲۰ پروژه زراعتی را در این ولایت آغاز کرد و حالا کار این پروژه‌ها به پایان رسیده است.
پروژه‌های مربوط به مدیریت محصولات زراعتی شامل ساخت ذخیره‌گاه‌های کچالو و پیاز به دهقانان، اعمار کشمش‌خانه و  سردخانه‌های صفر انرژی میوه‌جات به باغداران و توزیع دستگاه‌های خشک‌کننده سبزیجات و میوه‌جات تازه بیش‌تر به بانوان باغدار می‌شود. ۹۰ درصد هزینه این پروژه‌ها توسط وزارت زراعت و ۱۰ درصد دیگر آن توسط مستفیدشونده‌گان پرداخته شده است.
در همین‌ حال، سیدرضا عالم‌زاده وکیل شورای ولایتی سرپل، از تلاش‌های ریاست زراعت و آبیاری ولایت سرپل و اعضای تیم پروژه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت به خاطر تطبیق پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی قدردانی کرده می‌گوید که اجرای این پروژه‌ها موثرترین راه برای کنترل بازار است.
صلاح‌الدین چریک معاون والی سرپل نیز، با ابراز خرسندی از اجرای این پروژه‌های جدید زراعتی، از دهقانان خواست تا از این پروژه‌ها استفاده‌ی درست و اعظمی کنند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۴
Background image

برای ۷۷۱ دهقان در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان پول نقد توزیع گردید

 ۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی خانقاه ریاست زراعت ولایت جوزجان به‌منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان برای ۷۷۱ تن از خانواده‌ها به همکاری موسسه  ویلت هنگر هیلفه مقیم. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۲
Background image

نظارت ادویه فروشی‌های زراعتی و کلینیک‌های صحت حیوانی در‌ ولسوالی میر بچه کوت ولایت کابل 

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان بخش مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت کابل با حضور مسوولان محلی و نماینده شورای مردمی ولسوالی میربچه کوت از دکان‌های ادویه فروشی حیوانی و زراعتی و کلینیک‌های. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۲:۴۱
Background image

نشستی بررسی آماده‌گی ها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار دایر شد

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش 
نشست به منظور بررسی  آمادهگیها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار تحت سرپرستی مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و اشتراک متخصصان. . .

BACK TO NEWS