وزارت زراعت در اطلاع‌رسانی اول شد

content_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۶ - ۱۴:۳۴
وزارت زراعت در اطلاع‌رسانی اول شد

۱۶ اسد ۱۳۹۸
بر اساس ارزیابی‌های کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات از وب‌سایت‌های نهادهای دولتی که در یک گزارش مفصل از سوی این نهاد امروز چهارشنبه
۱۶ اسد نشر شد، وزارت زراعت در نشر اطلاعات پیش‌گیرانه به منظور اطلاع‌رسانی به شهروندان، در میان ۵۲ نهاد دولتی، جایگاه اول را از آن خود کرد.
عین‌الدین بهادری، رییس کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات در مراسم ارایه‌ی این گزارش در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت در یک کنفرانس خبری گفت که این ارزیابی‌ها، بر اساس شاخص‌ها
ی تعیین شده از سوی این کمیسیون صورت گرفته بود.

کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات در گزارش خود در مورد اداره‌های برتر، گفته است: «۲۳ اداره‌ای که در کتگوری اول قرار دارند و اطلاعات مرتبط به بندهای ماده‌ی ۱۵ [قانون دست‌رسی به اطلاعات] را بیش‌تر به طور پیش‌گیرانه از طریق ویب‌سایت‌های ادارات‌شان به نشر رسانیده‌اند.» در گروه اول، ۲۳ اداره از ۹۰ تا ۷۰ نمره گرفته‌اند که نخست وزارت زراعت و به دنبال آن، وزارت‌های مالیه و صحت و به دنبال آن ۲۰ اداره‌ی دیگر قرار دارد.

هم‌چنان عین‌الدین بهادری رییس کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات از وزارت زراعت به دلیل ساخت آرشیف دیجیتالی‌اش، ابراز سپاس کرد و گفت که وزارت زراعت در ساخت آرشیف دیجیتالی کار بزرگی کرده است و برای دیگر نهادها یک مدل و الگو است، اداره‌های دیگر باید از آن الگوبرداری کنند.

در این گزارش هم‌چنان ۲۲ اداره به عنوان اداره‌های متوسط و هفت اداره‌ی دیگر به حیث اداره‌های ضعیف در نشر اطلاعات پیش‌گیرانه قلم‌داد شده‌اند.

هم‌چنان فیروز بشری سرپرست ریاست مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت گفت که بخش‌های سخنگویی وزارت‌خانه‌ها تلاش می‌کنند همکار خوب رسانه‌ها باشند و بخش‌های اطلاع‌رسانی این نهادها به همه‌ی شهروندان کوشش می‌کنند اطلاع‌رسانی کنند. او گفت که اگر وضعیت اطلاع‌رسانی و همکاری بخش‌های مطبوعاتی امروز با چهار سال قبل مقایسه شود، روشن خواهد شد که چی تفاوت‌هایی به میان آمده است.

همین گونه کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات می‌گوید که آنان شکایت‌های متقاضیان اطلاعات را در صورت عدم ارایه‌ی اطلاعات بررسی می‌کنند و در مورد، اقدام‌هایی جدی را روی دست خواهند گرفت.

حمدالله ارباب سخنگو و منشی کمیسیون دسترسی به اطلاعات نیز گفت که اگر متقاضی‌ای درخواستش بی‌پاسخ می‌ماند، باید همان درخواست را به آنان ایمیل کند تا به مسأله به صورت جدی رسیده‌گی شود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۴
Background image

برای ۷۷۱ دهقان در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان پول نقد توزیع گردید

 ۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی خانقاه ریاست زراعت ولایت جوزجان به‌منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان برای ۷۷۱ تن از خانواده‌ها به همکاری موسسه  ویلت هنگر هیلفه مقیم. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۲
Background image

نظارت ادویه فروشی‌های زراعتی و کلینیک‌های صحت حیوانی در‌ ولسوالی میر بچه کوت ولایت کابل 

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان بخش مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت کابل با حضور مسوولان محلی و نماینده شورای مردمی ولسوالی میربچه کوت از دکان‌های ادویه فروشی حیوانی و زراعتی و کلینیک‌های. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۲:۴۱
Background image

نشستی بررسی آماده‌گی ها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار دایر شد

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش 
نشست به منظور بررسی  آمادهگیها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار تحت سرپرستی مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و اشتراک متخصصان. . .

BACK TO NEWS