وزارت زراعت باز هم در اطلاع‌رسانی اول شد

mail-admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۷ - ۱۷:۵۳
وزارت زراعت باز هم در اطلاع‌رسانی اول شد

 

۷ میزان ۱۳۹۹

بر اساس یک گزارش تحقیقی که دیده‌بان شفافیت افغانستان درباره‌ی تطبیق قانون دست‌رسی به اطلاعات، تهیه کرده است، وزارت زراعت جایگاه اول اطلاع‌رسانی را در میان نهادهای دولتی از آن خود کرد و کلید طلایی اطلاع‌رسانی را به دست آورد.
سیداکرام افضلی رییس دیده‌بان شفافیت افغانستان گفت: "ما ۲۰ اداره را بررسی کردیم، در این میان، وزارت زراعت با گرفتن ۴۷ نمره، جایگاه اول را در اطلاع‌رسانی از آن خود کرد."
آقای افضلی گفت که وزارت زراعت بسیار خوب کار کرده است و باید برای دیگر ادارات الگو شود.
عین‌الدین بهادری رییس کمیسیون دسترسی به اطلاعات گفت که نشر ۸۰ هزار سند مختلف در وب‌سایت وزارت زراعت یک تحول بزرگ در اطلاع‌رسانی است. آقای بهادری گفت: "دست‌رسی به اطلاعات، رشد اقتصادی به میان می‌آورَد. کارهایی که در وزارت زراعت صورت گرفته، باید از سوی دیگر نهادها کاپی شود."
محمدطاهر زهیر، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در این برنامه گفت که وزارت زراعت با زمینه‌سازی برای اطلاع‌رسانی برای مردم، ضمن تحقق بخشیدن حق شهروندان، حکومت دیجیتالی را ترویج کرده است.
انوارالحق احدی نامزدوزیر و سرپرست وزارت زراعت در این برنامه گفت: "خوشحالم که وزارت زراعت جایگاه اول را به دست آورد." آقای احدی گفت: "کریدیت این جایگاه به اکبر رستمی سخنگوی وزارت زراعت می‌رسد، هم‌چنان به وزیر صاحب قبلی، که برای‌شان مبارک می‌گویم، مبارک باشد. هم‌چنان از تیم مطبوعاتی خود تشکر می‌کنم."
سرپرست وزارت زراعت در پاسخ به این سوال که وزارت زراعت چگونه اطلاع‌رسانی می‌کند، گفت که داشتن آماده‌گی‌ها و تیم تخنیکی در اطلاع‌رسانی موثر است.
آقای احدی در ادمه یادآور گردید: "مردم حق دارند به اطلاعات دست‌رسی داشته باشند، چیزی نباید از مردم پنهان باشد، مردم باید به اطلاعات دست‌رسی داشته باشند، رسانه‌ها قوه‌ی چهارم هستند. کارکرد حکومت با رسانه‌ها ارزیابی می‌شود، این‌ها بنیادهای حکومت‌داری شفاف است."
سرپرست وزارت زراعت، در کنار اطلاع‌رسانی برای بخش امراض حیوانی، باغداری و اطلاعات دیجیتالی، روی نشرات عامه نیز کار می‌کند، و جایگاه اول را بخش اطلاع‌رسانی وزارت زراعت به خاطر اطلاع‌رسانی به عام مردم به دست آورده است.
باید گفت در این گزارش، کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی با گرفتن ۴۲ نمره دوم و اداره‌ی تدارکات ملی با گرفتن ۴۱ نمره در میان نهادهای تحت بررسی سوم شده است.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۴
Background image

برای ۷۷۱ دهقان در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان پول نقد توزیع گردید

 ۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی خانقاه ریاست زراعت ولایت جوزجان به‌منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان برای ۷۷۱ تن از خانواده‌ها به همکاری موسسه  ویلت هنگر هیلفه مقیم. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۲
Background image

نظارت ادویه فروشی‌های زراعتی و کلینیک‌های صحت حیوانی در‌ ولسوالی میر بچه کوت ولایت کابل 

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان بخش مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت کابل با حضور مسوولان محلی و نماینده شورای مردمی ولسوالی میربچه کوت از دکان‌های ادویه فروشی حیوانی و زراعتی و کلینیک‌های. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۲:۴۱
Background image

نشستی بررسی آماده‌گی ها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار دایر شد

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش 
نشست به منظور بررسی  آمادهگیها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار تحت سرپرستی مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و اشتراک متخصصان. . .

BACK TO NEWS