ننگرهار، جای برتر تولید سبزی و میوه

content_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۳:۸
ننگرهار، جای برتر تولید سبزی و میوه

۳۰ جدی ۱۳۹۹
ننگرهار یکی از ولایت‌های سرسبز کشور است. باشنده‌گان این ولایت اکثراً به زراعت و مالداری مشغول‌اند. در بسیاری از ولسوالی‌های این ولایت آب فراوان وجود دارد و به همین خاطر، در این ولایت غله‌های فراوان، سبزیجات و میوه‌ها تولید می‌شود.
مسوولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت ننگرهار می‌گویند که دهقانان این ولایت در کنار دیگر سبزیجات، بامیه هم کشت می‌کنند و حاصلات خوبی از آن به دست می‌آورند.
به گفته‌ی این مسوولان در نزدیک به همه‌ی ولسوالی‌های ننگرهار بامیه کشت می‌شود و بخشی از دهقانان این ولایت در کشت بامیه مشغولیت دارند.
به اساس آمار ریاست احصاییه وزارت زراعت در سال ۱۳۹۸ بامیه‌ی ننگرهار حاصلات خوبی داشت. در این سال ۱۶۶ هکتار کشت‌زار بامیه در ننگرهار وجود داشت که از آن یک هزار و ۹۹۲ متریک تن بامیه به دست آمد. در حالی که هنوز آمار دقیقی از تولید سال روان وجود ندارد، اما گفته می‌شود که حاصلات این تولید در ننگرهار نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
ریاست زراعت ننگرهار می‌گوید که این ریاست به خاطر افزایش تولیدات، کشت نباتات موسمی را توسعه می‌دهد و تلاش می‌کند تا دهقانان این ولایت عاید بیش‌تر داشته باشند‌ و این ولایت در تولید سبزیجات خودکفا باشد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۹ - ۱۴:۴۸
Background image

معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت با مسوولان زراعت خوست دیدار کرد

۹ قوس ۱۴۰۰ ه‍.ش
۲۴ ربیع الثانی ۱۴۴۳ ه‍.ش
مولوی شمس‌الدین شریعتی، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در دیداری با کارمندان ریاست زراعت ولایت خوست بر ترویج بیش‌تر. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۹ - ۱۱:۵۲
Background image

آغاز توزیع گندم اصلاح شده برای دهقانان ولایت نیمروز


۹ قوس ۱۴۰۰ هـ.ق
۲۴ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ش
 مسولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری نیمروز می ‌گویند که برای ۳۸۰۰ دهقانان شهر زرنج و ولسوالی ها ولایت  نیمروز ازطرف موسسه FGA گندم بذری توزیع. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۹/۸ - ۱۴:۲۰
Background image

سفر معین آبیاری و منابع طبیعی به خوست به منظور جلوگیری از قطع غیر قانونی و قاچاق جنگلات


۸ قوس ۱۴۰۰ هـ.ش
۲۳ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ق
مولوی شمس‌الدین شریعتی معین ابیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در سفری به ولایت خوست طرح جلوگیری از قطع غیر قانونی جنگلات و. . .

BACK TO NEWS