قیمت تخم مرغ به شش افغانی کاهش یافت

mail-admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۲/۴ - ۱۳:۳۰
قیمت تخم مرغ به شش افغانی کاهش یافت

قیمت تخم مرغ به شش افغانی کاهش یافت!
 وزارت زراعت، آبیاری و مالداری روز سه شنبه هفته جاری نشستی را به منظور چگونه‌گی کاهش قیمت تخم مرغ با حضور مسوولان اتاق زراعت و مالداری، اتحادیه‌ی مرغداران، تولیدکننده‌گان بزرگ و تاجران واردکننده برگزار کرد.
در این جلسه صرف صحبت نشد (نه فیصله) که تخم مرغ باکیفیت از سه بندر و به شکل محدود به کشور وارد شود تا مشکلات شهروندان حل شود.
تاجران و تولیدکننده‌گان احتکارگر، با دانستن این که تخم مرغ وارد می‌شود و کنترل نرخ‌ها از دست‌شان بیرون می‌شود، تخم‌ مرغ‌هایی را که ذخیره محتکرانه کرده بودند تا به بهای بلند بفروشند، به بازار عرضه کردند که باعث کاهش قیمت این محصول در بازار شد.
در مقابل، امروز کاهش نرخ تخم مرغ از ۱۲ افغانی به شش افغانی و حضور فراوان این محصول در بازار نشان داد که صحبت در مورد واردات محدود باعث شده است که محتکران محصولات ذخیره‌ی‌شان را بیرون بکشند و قیمت‌ها کاهش یابد.
وزارت زراعت از همه عوامل دولتی و خصوصی می‌خواهد که جلو احتکار را بگیرند تا مردم بتوانند با راحتی زنده‌گی عادی کنند و به مواد اولی مورد نیازشان دست‌رسی داشته باشند.
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری بدین‌وسیله از آن عده تولیدکننده‌گان بزرگ و خدمت‌گزار مردم که با دل‌سوزی در افزایش تولید می‌کوشند، سپاس‌گزاری می‌کند و از آنان می‌خواهد به تلاش‌های صادقانه‌ی‌شان برای گسترش تولید وطنی در بازار تلاش‌های‌شان را بیش‌تر کنند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۷ - ۱۰:۳۵
Background image

جشنواره بزرگ انگور، عسل و انجیر در هرات برگزار شد


۲۷ اسد ۱۴۰۱ هـ.ش
ششمین جشنواره بزرگ انگور، عسل و انجیر امروز باحضور داشت مقام ولایت، روسای ادارات، عالمان دین دهاقین و صدها تن از باشندگان هرات در ریاست زراعت برگزار شد.
همزمان با. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۷ - ۸:۵۰
Background image

آگاهی از بیماری جلدی گاوها برای مردم در کاپیسا

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کاپیسا جهت جلوگیری از سرایت بیماری پوست و جلد گاو یا بیماریLumby Skin Disease برای باشنده‌ها بازار جمال آغه و ادویه فروشان حیوانی این بازار آگاهی داد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۶ - ۱۶:۳۵
Background image

ورکشاپ آگاهی‌دهی مقاومت میکروبی در ریاست صحت حیوانی برگزار شد

 

۲۶ اسد ۱۴۰۱ هـ.ش
ریاست عمومی صحت حیوانی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در هماهنگی به سازمان صحی جهان و پوهنتون کابل ورکشاپ آگاهی‌دهی مقاومت میکروبی  را دایر نمود.
در این برنامه شماری. . .

BACK TO NEWS