تدویر نشستی به منظور کنترول قیمت پیاز

mail-admin
شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۶:۰
تدویر نشستی به منظور کنترول قیمت پیاز

۲۲جوزای۱۴۰۰
نشستی تحت رهبری شیرشاه امیری مالداری و زراعت و وزارت زراعت، به منظور کنترول قیمت پیاز در وزارت زراعت برگزار شد.
در این نشست نمایندگانی از اتاق زراعت، تاجران و وزارت تجارت حضور داشتند و در مورد روش‌های مدیریت تولید، صادرات، واردات و قیمت پیاز بحث شد. تاجران اشتراک‌کننده خواستار توجه در زمینه مدیریت خرید و فروش و هم‌چنین قیمت پیاز شده و تاکید کردند که نباید دهقانان متضرر شوند.
در همین‌حال، شیرشاه امیری معین زراعت و مالداری وزارت زراعت گفت: «نیاز است که سکتور خصوصی در این قسمت بیشتر سرمایه‌گذاری کند، با آن‌هم وزارت زراعت هزاران ذخیره‌گاه کوچک را به منظور نگهداشت پیاز و کمک به دهقانان ساخته و امسال هم ساخت این ذخیره‌‌گاه‌ها ادامه دارد. در شرایط فعلی که فصل برداشت پیاز می‌باشد، باید بازار کنترول شود و قیمت پیاز در نوسان نباشد، نیاز است.»
آقای امیری تاکید کرد که در باره چگونگی کنترول قیمت پیاز، نیاز است تا نشستی با وزارت مالیه نیز برگزار شود تا وادرات پیاز از کشورهای همسایه کنترول گردد. او گفت این نشست با وزارت مالیه هفته آینده برگزار خواهد شد.
ماه جوزا، آغاز فصل برداشت پیاز در مناطق گرم‌سیر می‌باشد و این روند چند ماه دیگر ادامه می‌یابد.
سال گذشته میزان تولید پیاز در افغانستان به بیشتر از ۳۱۰هزار متریک‌تُن رسیده بود و افغانستان سالانه به ۴۵۰ هزار تُن پیاز نیاز دارد. هم‌چنین در یک سال گذشته، وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در مناطق مختلف کشور حدود ۳۵۰۰ ذخیره‌گاه پیاز ساخت. این ذخیره‌گاه‌ها ظرفیت نگهداری حدود پنجاه‌هزار متریک‌تُن پیاز دارد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۴ - ۲۰:۴
Background image

ملاقات وزیر زراعت با نماینده UNDP و مسوولان دفتر بنیاد‌ صلح

۴ اسد ۱۴۰۰
داکتر انوارالحق احدی، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، با ناهید سرابی، نماینده اداره انکشاف ملل متحد (UNDP) و مسوولان دفتر بنیاد‌ صلح (Roots of Peace) در مورد جزئیات شش پروژه. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۴ - ۱۶:۳
Background image

اشتراک وزیر زراعت در اجلاس سیستم‌های غذایی سازمان ملل

۴ اسد ۱۴۰۰
داکتر انوارالحق احدی، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، به نماینده‌گی از افغانستان در اجلاس سیستم‌های غذایی سازمان ملل (UNFSS) که به‌صورت مجازی برگزار شده بود، اشتراک و صحبت کرد.. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۳ - ۱۳:۴۰
Background image

پیشرفت ۴۵ درصدی کار ساخت ده مرکز نگهداری مواد خوراکی حیوانی

۰۳ اسد ۱۴۰۰
کار ساخت ده مرکز نگهداری مواد خوراکی حیوانی در ولایت‌های تخار، بامیان، لوگر، لغمان، کنر، پکتیا، هرات، زابل و هلمند، حدود ۴۵ درصد پیش رفته است.
این مراکز از سوی وزارت زراعت،. . .

BACK TO NEWS