با راه‌اندازی پروژه‌های جدید زراعتی در لوگر، حدود یک‌هزار نفر صاحب کار شده‌اند

mail-admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۱۴:۲۲
با راه‌اندازی پروژه‌های جدید زراعتی در لوگر، حدود یک‌هزار نفر صاحب کار شده‌اند
۸ اسد ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت لوگر، می‌گوید که کار پروژه‌های جدیدی زراعتی در این ولایت رو به پایان است و با راه‌اندازی این پروژه‌ها نزدیک به یک‌هزار نفر صاحب کار شده‌اند.
هزاران پروژه جدید زراعتی از طریق طرح «مدیریت محصولات زراعتی در دوره‌‌ی کرونا» در سراسر کشور توسط وزارت زراعت، آبیاری و مالداری راه‌اندازی شده و کار بخشی از این پروژه‌ها به زودی به پایان می‌رسد. این پروژه‌های جدید که مستفیدشونده‌گان آن ده درصد در تامین هزینه‌های مالی آن را دارند، شامل ساخت هزاران کشمش‌خانه، ذخیره‌گاه پیاز و کچالو و هم‌چنین توزیع دستگاه‌های آفتابی خشک‌کننده میوه‌جات تازه می‌شود.
ریاست زراعت ولایت لوگر می‌گوید که کار ساخت ۲۸ کشمش‌خانه، ۱۵۰ ذخیره‌گاه پیاز و ۱۴۰ ذخیره‌گاه کچالو در این ولایت روبه‌پایان است و به زودی این پروژه‌ها به بهره‌برداری می‌رسد. هم‌چنین ۹۹ دستگاه آفتابی خشک‌کننده میوه‌جات تازه نیز به زنان در این ولایت از طریق طرح مدیریت محصولات زراعتی توزیع شده است.
به گفته ریاست زراعت لوگر، با راه‌اندازی این پروژه‌ها برای نزدیک به‌ یک‌هزار نفر فرصت‌ کاری مستقیم مساعد شده و همین‌طور باغداران و زراعت‌پیشه‌گان از راه‌اندازی این پروژه‌ها ابراز خرسندی می‌کنند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۹ - ۱۳:۵۰
Background image

فصل برداشت آلوبالو و گیلاس آغاز شد

هفته‌نامه‌ی دهقان / محمد تمیم صدیقی
فصل برداشت آلوبالو و گیلاس، در اکثر ولایت‌های کشور آغاز شده است. هرچند آمار دقیق از مقدار آلوبالو و گیلاس جمع‌آوری شده در سال روان در دست نیست، اما. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۶:۹
Background image

جلسۀ اختصاصی در مورد مبارزه با خشکسالی و حوادث

جلسۀ اختصاصی مبارزه با خشکسالی و حوادث تحت  ریاست رئیس جمهور محمد اشرف غنی قبل از ظهر امروز در ارگ برگزار شد.
در این جلسه ابتدا امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری در خصوص پلان مبارزه. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۵:۴۵
Background image

نشست معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت با معین وزارت زراعت جمهوری چک در مورد همکاری‌های دوجانبه

۲۷ جوزای ۱۴۰۰
نشست دوجانبه بین حشمت‌الله غفوری، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری وزارت زراعت افغانستان و جیری شیر، معین وزارت زراعت جمهوری چک در مورد همکاری‌های. . .

BACK TO NEWS