با راه‌اندازی پروژه‌های جدید زراعتی در لوگر، حدود یک‌هزار نفر صاحب کار شده‌اند

mail-admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۱۴:۲۲
با راه‌اندازی پروژه‌های جدید زراعتی در لوگر، حدود یک‌هزار نفر صاحب کار شده‌اند
۸ اسد ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت لوگر، می‌گوید که کار پروژه‌های جدیدی زراعتی در این ولایت رو به پایان است و با راه‌اندازی این پروژه‌ها نزدیک به یک‌هزار نفر صاحب کار شده‌اند.
هزاران پروژه جدید زراعتی از طریق طرح «مدیریت محصولات زراعتی در دوره‌‌ی کرونا» در سراسر کشور توسط وزارت زراعت، آبیاری و مالداری راه‌اندازی شده و کار بخشی از این پروژه‌ها به زودی به پایان می‌رسد. این پروژه‌های جدید که مستفیدشونده‌گان آن ده درصد در تامین هزینه‌های مالی آن را دارند، شامل ساخت هزاران کشمش‌خانه، ذخیره‌گاه پیاز و کچالو و هم‌چنین توزیع دستگاه‌های آفتابی خشک‌کننده میوه‌جات تازه می‌شود.
ریاست زراعت ولایت لوگر می‌گوید که کار ساخت ۲۸ کشمش‌خانه، ۱۵۰ ذخیره‌گاه پیاز و ۱۴۰ ذخیره‌گاه کچالو در این ولایت روبه‌پایان است و به زودی این پروژه‌ها به بهره‌برداری می‌رسد. هم‌چنین ۹۹ دستگاه آفتابی خشک‌کننده میوه‌جات تازه نیز به زنان در این ولایت از طریق طرح مدیریت محصولات زراعتی توزیع شده است.
به گفته ریاست زراعت لوگر، با راه‌اندازی این پروژه‌ها برای نزدیک به‌ یک‌هزار نفر فرصت‌ کاری مستقیم مساعد شده و همین‌طور باغداران و زراعت‌پیشه‌گان از راه‌اندازی این پروژه‌ها ابراز خرسندی می‌کنند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۴۱
Background image

دیدار وزیر زراعت با سفیر چین در افغانستان 

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در دفتر کارش با ژاو شینگ، سفیر جمهوری چین مقیم کابل دیدار و خواستارهمکاری‌کشور چین با افغانستان در بخش زراعت و مالداری. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۳۶
Background image

برای۸۰۰ دهقان در ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب تخم لوبیای اصلاح شده و کود‌های کیمیاوی توزیع گردید

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعـتی ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب خبرمی‌دهد که مقدار۱۲ متریک تن تخم لوبیای اصلاح شده بذری با۴۰ متریک تن کـودهای کیمیاوی سیاه و سفید به همکاری دفتر. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۹:۱۱
Background image

د ننګرهارکانال شرکت په څلور ګونو فارمونو کې د شاتو مچیو د روزنې کاروبار غوړېدلی

۹ غبرګولی ۱۴۰۳ه‍.ش
۱۰ ذوالقعده ۱۴۴۵ه‍.ق
د ننګرهار کانال شرکت، د شاتو مچیو روزنې صنعت د پراختیا او د مالدارۍ سکتور د پیاوړتیا په پار د شاتو مچیو روزونکو سره په ګډه هڅې پیل کړي دي، ترڅو. . .

BACK TO NEWS