۳۷۹ ذخیره‌گاه پیاز و کچالو در ننگرهار به بهره‌برداری سپرده شد

mail-admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۹ - ۱۵:۰
۳۷۹ ذخیره‌گاه پیاز و کچالو در ننگرهار به بهره‌برداری سپرده شد

۹ قوس ۱۳۹۹
ساختمان ۳۷۹ ذخیره‌گاه پیاز و کچالو در ولایت ننگرهار، با حضور حشمت‌الله غفوری، معین آبیاری و منابع طبیعی به بهره‌برداری سپرده شد. این ذخیره‌خانه‌ها در قالب طرح مدیریت محصولات زراعتی ساخته شده است.
حشمت‌الله غفوری، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت که در سفرش به ولایت ننگرهار، این ذخیره‌خانه‌ها را رسماً به بهره‌برداری سپرد، می‌گوید که در کل کشور حدود ۱۲ هزار پروژه در قالب طرح مدیریت محصولات زراعتی در حال تطبیق است و ننگرهار، اولین ولایتی است که این طرح را به صورت کامل تکمیل کرده است.
معین آبیاری و منابع طبیعی می‌گوید که در ساخت ۳۷۹ ذخیره‌گاه پیاز و کچالو در ولایت ننگرهار، ۱۳۹ میلیون افغانی هزینه شده است.
آقای غفوری از همکاری متنفذان و شوراهای انکشافی در عملی‌سازی این پروژه‌ها تشکر کرد و گفت که سال آینده هم این برنامه برای حمایت از دهقانان و باغداران تطبیق می‌شود.
معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت هم‌چنان از شوراهایی که مستفیدشونده‌گان را معرفی می‌کنند، خواست که سال آینده نیز این پروژه را همکاری کنند تا به شکل بهتر تطبیق شود.
در همین حال، ضیاءالحق امرخیل، والی ولایت ننگرهار، از وزارت زراعت به خاطر ساخت این زیربناها برای دهقانان تشکر کرد و گفت که ذخیره‌خانه‌های مناسب برای دهقانان در ۱۴ ولسوالی ولایت ننگرهار ساخته شده است. آقای امرخیل یادآور شد که سال قبل، حاصلات پیاز به کشور همسایه می‌رفت و دوباره در وقتی که کمبود در بازار افغانستان حس می‌شد، به افغانستان وارد می‌گردید. آقای امرخیل گفت که امسال این مشکل برطرف شده و دهقانان خودشان محصولات‌شان را تا زمان نیاز بیش‌تر بازار، نگه داری می‌کنند. والی ننگرهار افزود که ذخیره‌گاه‌های پیاز، در جاهایی ساخته شده است که تولید پیاز بیش‌تر و نیاز به نگهداری آن بلند بوده است.
طرح مدیریت محصولات زراعتی شامل ساخت هزاران ذخیره‌خانه‌های پیاز و کچالو، کشمش‌خانه‌ها، سردخانه‌های صفرانرژی مدل سارک برای نگهداری سیب و انار و توزیع ماشین‌های خشک‌کننده‌ی میوه است که در سال ۱۳۹۹ آغاز شد و مرحله‌ی اول آن به زودی تکمیل می‌شود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۴
Background image

برای ۷۷۱ دهقان در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان پول نقد توزیع گردید

 ۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی خانقاه ریاست زراعت ولایت جوزجان به‌منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان برای ۷۷۱ تن از خانواده‌ها به همکاری موسسه  ویلت هنگر هیلفه مقیم. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۲
Background image

نظارت ادویه فروشی‌های زراعتی و کلینیک‌های صحت حیوانی در‌ ولسوالی میر بچه کوت ولایت کابل 

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان بخش مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت کابل با حضور مسوولان محلی و نماینده شورای مردمی ولسوالی میربچه کوت از دکان‌های ادویه فروشی حیوانی و زراعتی و کلینیک‌های. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۲:۴۱
Background image

نشستی بررسی آماده‌گی ها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار دایر شد

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش 
نشست به منظور بررسی  آمادهگیها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار تحت سرپرستی مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و اشتراک متخصصان. . .

BACK TO NEWS