۱۵ ذخیره‌گاه پیاز در نیمروز به بهره‌برداری رسید

mail-admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۹ - ۱۵:۱۲
۱۵ ذخیره‌گاه پیاز در نیمروز به بهره‌برداری رسید


۹  قوس ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت نیمروز می‌گوید که شماری از ذخیره‌گاه‌های پیاز که در قالب طرح مدیریت محصولات زراعتی در این ولایت ساخته می‌شد، به بهره‌برداری سپرده شده است و ذخیره‌گاه‌های باقی‌مانده نیز در آستانه‌ی تکمیل شدن قرار دارد.
در قالب طرح مدیریت محصولات زراعتی، به منظور کاهش مشکلات در مدیریت محصولات زراعتی، ۳۵ ساختمان برای دهقانان ولایت نیمروز ساخته می‌شود. از میان این ۳۵ ساختمان، ۱۵ ساختمان ساخت ذخیره‌گاه‌های پیاز و ۲۰ ساختمان دیگر کشمش‌خانه است. کار تمامی ذخیره‌خانه‌های پیاز تکمیل گردیده است و به زودی سایر کارهای این پروژه در نیمروز تکمیل می‌گردد. هر یک از این ذخیره‌گاه‌ها ظرفیت نگهداری ۱۲ تُن پیاز را دارد. با استفاده از این ذخیره‌خانه‌ها حدود ۱۸۰ تن پیاز نیمروز از فاسد شدن نجات می‌یابد تا در موقع نیاز بازار، به بهای مناسب فروخته شود.
هزینه‌ی عملی‌سازی این پروژه‌ها ۱۴ میلیون و ۹۵ هزار و ۸۶۰ افغانی است که تنها ۱۰ درصد آن را دهقانان مستفیدشونده و ۹۰ درصد دیگر را وزارت زراعت می‌پردازد.
این پروژه‌ها به منظور رشد درآمد دهقانان عملی می‌شود.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۸ - ۸:۴۰
Background image

وزیر زراعت با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان دیدار کرد

۷  جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی عطاءالله عمری، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری با خانم رزا اوتنبایوا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) دیدار و پیرامون نشست سوم دوحه گفتگو. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۷ - ۱۵:۵۶
Background image

برگزاری نشست هیئت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در  ولایت کندز

۷ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
جلسه کاری هیئت تخنیکی جلوگیری از غصب و استرداد زمین های غصب شده امارتی در  ولایت کندز تحت ریاست مولوی امان الله حسن رئیس زراعت و رئیس هیئت تخنیکی و با اشتراک اعضای آن. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۷ - ۱۴:۵۴
Background image

برای ۵۰ دهقان در ولسوالی جبل‌السراج تخم‌ اصلاح شده سویابین و کود کیمیاوی توزیع گردید

۷ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت پروان در همکاری موسسه بین المللی تغذیه و آموزش برای ۵۰دهقان واجد شرایط در  ولسوالی جبل‌السراج مقدار ۶ کیلوگرام تخم اصلاح شده بذری. . .

BACK TO NEWS