۱۴۳ ذخیره‌گاه پیاز و کچالو در میدان‌وردک به هزینه‌ی ۸۳ میلیون افغانی به بهره‌برداری سپرده شد

mail-admin
شنبه ۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۶:۵۱
کندهار کې د انارو ۵۲ سړې خونې جوړیږي


۸ قوس ۱۳۹۹
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در قالب طرح مدیریت محصولات زراعتی، توسط پروژه‌ی انکشاف زنجیره‌ی ارزش باغداری «HVCDSP»، کار ساخت ۱۴۳ ذخیره‌گاه کچالو و پیاز را در ولایت میدان‌وردک به پایان رسانید. بهره‌برداری از این ساختمان‌ها توسط دهقانان آغاز شده است.
این ساختمان‌ها برای دهقانان در میدان‌شهر مرکز و ولسوالی‌های سیدآباد، بندچک، جلریز، نرخ و دایمیرداد میدان‌وردک ساخته شده است.
از میان ۱۴۳ ذخیره‌گاه، ۳۵ ذخیره‌گاه برای پیاز و ۱۰۸ ذخیره‌گاه دیگر برای نگهداری کچالو ساخته شده است.
دهقانان مستفیدشونده در حال حاضر می‌توانند یک بخش کلان از تولیدات‌شان را در این ذخیره‌گاه‌ها نگه بدارند و در مواقعی که بازار نیاز بیش‌تر داشت، بفروشند.
مجموع هزینه برای ساخت این ذخیره‌گاه‌ها ۸۳ میلیون افغانی است که ۸۰ درصد آن را وزارت زراعت و تنها ۲۰ درصد را دهقانان مستفیدشونده پرداخته‌اند.
هر یک از این ذخیره‌گاه‌ها حدود ۱۲ تُن محصول زراعتی را می‌تواند ذخیره و نگهداری کند.
افزایش درآمد دهقانان و ثابت نگه داشتن نسبی بهای محصولات زراعتی در بازار، از اثرات مثبت بهره‌برداری از این ذخیره‌خانه‌ها است.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۴
Background image

برای ۷۷۱ دهقان در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان پول نقد توزیع گردید

 ۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی خانقاه ریاست زراعت ولایت جوزجان به‌منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان برای ۷۷۱ تن از خانواده‌ها به همکاری موسسه  ویلت هنگر هیلفه مقیم. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۲
Background image

نظارت ادویه فروشی‌های زراعتی و کلینیک‌های صحت حیوانی در‌ ولسوالی میر بچه کوت ولایت کابل 

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان بخش مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت کابل با حضور مسوولان محلی و نماینده شورای مردمی ولسوالی میربچه کوت از دکان‌های ادویه فروشی حیوانی و زراعتی و کلینیک‌های. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۲:۴۱
Background image

نشستی بررسی آماده‌گی ها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار دایر شد

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش 
نشست به منظور بررسی  آمادهگیها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار تحت سرپرستی مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و اشتراک متخصصان. . .

BACK TO NEWS