گفت‌وگوی هیات افغانستان با صدراعظم چک در مورد سرمایه‌گذاری روی سکتورهای زراعت و معادن

mail-admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۴:۴۵
گفت‌وگوی هیات افغانستان با صدراعظم چک در مورد سرمایه‌گذاری روی سکتورهای زراعت و معادن

۲۷ جوزای ۱۴۰۰
در نشست هیأت افغانستان با اندریج بریش (Andrej Babiš) صدراعظم جمهوری چک در شهر پراگ، روی سرمایه‌گذاری در سکتورهای معادن و زراعت صحبت شد.
هیأتی از افغانستان شامل محمدهارون چخانسوری وزیر معادن و پطرولیم، نثاراحمد غوریانی وزیر تجارت و صنعت، حشمت‌الله غفوری معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، کبیر عیسی‌خیل رییس عمومی تدارکات ملی و عطاالله نصیب رییس واحد تسهیل سرمایه‌گذاری اداره امور ریاست‌جمهوری با اندریج بریش صدراعظم جمهوری چک در حالی که رییس پالمان و وزیر خارجه این کشور نیز حضور داشتند، روی سرمایه‌گذاری در سکتورهای مختلف از جمله معادن و زراعت گفت‌وگو کردند.
صدراعظم جمهوری چک در این نشست ضمن ابراز آماده‌گی در مورد سرمایه‌گذاری روی زراعت افغانستان، گفت که کشورش آماده‌ است تراکتورها و دیگر ماشین‌آلات زراعتی را به افغانستان منتقل کند. مقام‌های جمهوری چک هم‌چنان تأکید کردند که آماده‌اند وسایل و ماشین‌آلات زراعتی ساخت چک را در افغانستان بسته‌بندی کنند تا این وسایل با قیمت پایین‌تر به دسترس دهقانان افغانستان قرار گیرد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۴:۲۷
Background image

فصل برداشت پیاز آغاز شد

هفته‌نامه‌ی دهقان | محمد تمیم صدیقی 
افغانستان دارای اقلیم مناسب جهت رشد و پرورش پیاز است. پیاز در ساحات هموار و مرتفع كشت می‌شود و برای نشو و نموی خود به درجه حرارت مناسب، رطوبت نسبی و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۷:۲۹
Background image

برگزاری جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری

۲۰ اسد ۱۴۰۰
جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری، با حضور شیرشاه امیری معین زراعت و مالداری وزارت زراعت و وحیدالله یوسفی رییس عمومی سیستم معلوماتی نشانه‌های جغرافیایی اداره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۶:۵۶
Background image

امسال حاصلات بادنجان رومى در بغلان افزایش یافته است

۲۰ اسد ۱۴۰۰
امسال، میزان حاصلات بادنجان رومی در ولایت بغلان، در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.
بغلان برای رشد و پرورش بادنجان رومى، آب‌ و هوای مناسب دارد و در طی. . .

BACK TO NEWS