گفت‌وگوی هیات افغانستان با صدراعظم چک در مورد سرمایه‌گذاری روی سکتورهای زراعت و معادن

mail-admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۴:۴۵
گفت‌وگوی هیات افغانستان با صدراعظم چک در مورد سرمایه‌گذاری روی سکتورهای زراعت و معادن

۲۷ جوزای ۱۴۰۰
در نشست هیأت افغانستان با اندریج بریش (Andrej Babiš) صدراعظم جمهوری چک در شهر پراگ، روی سرمایه‌گذاری در سکتورهای معادن و زراعت صحبت شد.
هیأتی از افغانستان شامل محمدهارون چخانسوری وزیر معادن و پطرولیم، نثاراحمد غوریانی وزیر تجارت و صنعت، حشمت‌الله غفوری معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، کبیر عیسی‌خیل رییس عمومی تدارکات ملی و عطاالله نصیب رییس واحد تسهیل سرمایه‌گذاری اداره امور ریاست‌جمهوری با اندریج بریش صدراعظم جمهوری چک در حالی که رییس پالمان و وزیر خارجه این کشور نیز حضور داشتند، روی سرمایه‌گذاری در سکتورهای مختلف از جمله معادن و زراعت گفت‌وگو کردند.
صدراعظم جمهوری چک در این نشست ضمن ابراز آماده‌گی در مورد سرمایه‌گذاری روی زراعت افغانستان، گفت که کشورش آماده‌ است تراکتورها و دیگر ماشین‌آلات زراعتی را به افغانستان منتقل کند. مقام‌های جمهوری چک هم‌چنان تأکید کردند که آماده‌اند وسایل و ماشین‌آلات زراعتی ساخت چک را در افغانستان بسته‌بندی کنند تا این وسایل با قیمت پایین‌تر به دسترس دهقانان افغانستان قرار گیرد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۲ - ۱۵:۱۴
Background image

۳۵هزار بُز و گوسفند در لغمان واکسین می‌شوند

۱۲ اسد ۱۴۰۰
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت لغمان، به همکاری پروژه «کلپ» وزارت زراعت، کمپاین واکسین حیوانی «پی‌پی‌آر» بالای حیوانات کوچک خانگی را در این ولایت آغاز کرد.
در این. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۲ - ۱۱:۵۶
Background image

کمپاین واکسین حیوانی بروسولوز در هرات آغاز شد

۱۲ اسد ۱۴۰۰ مرحله هشتم کمپاین واکسین حیوانی بروسولوز در ولایت هرات شروع شد. قراراست در این کمپاین یک‌صد و هفت‌هزار و پنج‌صد دوز واکسین نوع Rev-1 و ۱۶هزار و ۳۰۰ دوز واکسین نوع S-19 بالای. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۲ - ۱۱:۱۴
Background image

شماری از زعفران‌کار در غور آموزش دیدند

۱۲ اسد ۱۴۰۰
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت غور، سی تن از زعفران‌کاران در این ولایت را به منظور ترویج بیشتر زعفران، آموزش داد.
این ریاست می‌گوید که این زعفران‌کاران در باره چگونگی. . .

BACK TO NEWS