پروژه‌ی انکشاف زنجیره ارزش باغداری در چهار ولایت ۱۸۶ کشمش‌خانه و در هفت ولایت ۳۳۶ ذخیره‌خانه پیاز می‌سازد

mail-admin
شنبه ۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۳:۴۵
پروژه‌ی انکشاف زنجیره ارزش باغداری در چهار ولایت ۱۸۶ کشمش‌خانه و در هفت ولایت ۳۳۶ ذخیره‌خانه پیاز می‌سازد

۸ قوس ۱۳۹۹
پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری «HVCDSP»، وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به منظور حمایت از دهاقین در کشور ۳۳۵ ذخیره‌گاه پیاز و هم‌چنان ۱۸۶ کشمش‌خانه می‌سازد، که کار اکثر این پروژه‌ها تکمیل گردیده و این زیربناها به بهره‌برداری سپرده شده است. تا یک هفته‌ی دیگر کار ساختمان‌های دیگر نیز تکمیل می‌شود.
از مجموع پروژه‌ها، ۳۳۵ ذخیره‌گاه پیاز در ولایت‌های کابل، بامیان، پکتیا، پکتیکا، میدان‌وردک، لوگر و غزنی قرار دارد و با بهره‌برداری آن‌ها دهقانان قادر می‌شوند سالانه بیش از چهار هزار تُن پیاز را ذخیره کنند. این ذخیره‌گاه‌ها با هزینه مجموعی ۱۶۴میلیون و ۹۳۳ هزار و ۲۳۰ افغانی ساخته می‌شود. ۸۰ درصد این هزینه توسط وزارت زراعت و ۲۰ درصد دیگر آن توسط مستفیدشونده‌گان تامین شده است.
هم‌چنان ۱۸۶ کشمش‌خانه به هزینه‌ی مجموعی ۱۵۹ میلیون و ۴۴۵ هزار و ۵۴۲ افغانی در ولایت‌های کابل، پکتیکا، لوگر و غزنی ساخته شده است، که تنها ۲۰ درصد از هزینه‌اش را دهقانان پرداخت می‌کنند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۴۱
Background image

دیدار وزیر زراعت با سفیر چین در افغانستان 

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در دفتر کارش با ژاو شینگ، سفیر جمهوری چین مقیم کابل دیدار و خواستارهمکاری‌کشور چین با افغانستان در بخش زراعت و مالداری. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۳۶
Background image

برای۸۰۰ دهقان در ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب تخم لوبیای اصلاح شده و کود‌های کیمیاوی توزیع گردید

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعـتی ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب خبرمی‌دهد که مقدار۱۲ متریک تن تخم لوبیای اصلاح شده بذری با۴۰ متریک تن کـودهای کیمیاوی سیاه و سفید به همکاری دفتر. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۹:۱۱
Background image

د ننګرهارکانال شرکت په څلور ګونو فارمونو کې د شاتو مچیو د روزنې کاروبار غوړېدلی

۹ غبرګولی ۱۴۰۳ه‍.ش
۱۰ ذوالقعده ۱۴۴۵ه‍.ق
د ننګرهار کانال شرکت، د شاتو مچیو روزنې صنعت د پراختیا او د مالدارۍ سکتور د پیاوړتیا په پار د شاتو مچیو روزونکو سره په ګډه هڅې پیل کړي دي، ترڅو. . .

BACK TO NEWS