وزارت زراعت در اطلاع‌رسانی پیش‌تاز است

mail-admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۲۰:۰
وزارت زراعت در اطلاع‌رسانی پیش‌تاز است

۱۷ میزان ۱۳۹۸
در گرامی‌داشت از روز جهانی دست‌رسی به معلومات، کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات و شماری از نهادها و افراد دخیل در اطلاع‌رسانی و کارهای رسانه‌ای، وزارت زراعت را پیش‌تاز در امر اطلاع‌رسانی خواندند و از کارهای صورت گرفته در این وزارت برای اطلاع‌رسانی ستایش کردند.
به همین سبب در میز گفت‌وگو در باره‌ی اطلاع‌رسانی به پاس کارهای مثبت وزارت زراعت در این امر، اکبر رستمی مشاور ارشد مطبوعاتی و سخنگوی وزارت زراعت نیز حضور یافت و به سخنرانی پرداخت.
در این برنامه نجیبه مرام، معاون کمیسیون دسترسی به اطلاعات گفت، «هدف ما در این نشست با دعوت آقای رستمی در پنل، این است که این وزارت با توجه به گزارش‌هایی که روان می‌کند و نظارتی که می‌کنیم، وزارتی پیش‌تاز است.»
بانو مرام گفت که در این وزارت برای دست‌رسی به اطلاعات سیستم‌سازی شده، وب‌سایت این وزارت غنی‌ترین وب‌سایت است و در مرکز مرجع اطلاع‌رسانی قوی و در ولایت‌ها نیز مراجع اطلاع‌رسانی را به تازه‌گی ایجاد کرده است.
معاون کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات گفت: «ارزیابی‌های ما نشان می‌دهد که وزارت زراعت [در امر اطلاع‌رسانی] در جایگاه اول قرار دارد و برای دیگر نهادها الگو است.»
او هم‌چنان گفت کارکرد سخنگو و دفتر مطبوعاتی این نهاد، در بین سخنگویان و دفترهای مطبوعاتیِ نهادهای بودجه‌ای از شمار بهترین‌ها است.
هم‌چنان ناصر تیموری، معاون دیده‌بان شفافیت افغانستان گفت که شماری از وزارت‌ها سیستم‌های خوبی ساخته‌اند، که وزارت زراعت یکی از آن‌ها است.
آقای تیموری گفت: «وزارت زراعت هم‌کاری خوبی با نهادهای تحقیقاتی و رسانه‌ای دارد، ما از سیستم‌های آنان دیدار کردیم، این وزارت یک وزارت نمونه است.»
هم‌چنان اکبر رستمی، رییس مطبوعات و سخنگوی وزارت زراعت گفت که دست‌رسی به معلومات، شفافیت به بار می‌آورد و در تسریع مبارزه با فساد و برپایی عدالت اجتماعی مهم است.
آقای رستمی گفت: «ما چیزی به نام اطلاعات محرم نداریم، تا این دم ما به حدود ۲۷۰ درخواست معلومات پاسخ داده‌ایم و هیچ درخواستی را بی‌پاسخ نگذاشته‌ایم.»
آقای رستمی از کم‌بود آگاهی در باره‌ی دست‌رسی به اطلاعات نیز یاد کرد و یادآور شد: «آگاهی کافی درباره‌ی دست‌رسی به معلومات وجود ندارد، ما با مواردی هم روبه‌رو بودیم که کسی عنوان پایان‌نامه‌اش را به ما فرستاده است، باید آگهی‌دهی در باب قانون داده شود، خصوصاً برای دانشجویان.»
رستمی افزود که وزارت زراعت در نشر اطلاعات پیش‌گیرانه پیش‌تاز است، آرشیف الکترونیک و بانک دیتابیس را ایجاد کرده و یک بخش مهم سندهای تدارکاتی منابع بشری، مالی و ... وارد سیستم شده‌اند، هم‌چنان ۱۴ سیستم معلوماتی در بخش‌های مختلف ساخته شده است.
سخنگوی وزارت زراعت گفت: «ما در مرکز و ولایات، تمام تلاش ما این است که هیچ درخواست معلومات را بی‌پاسخ نگذاریم.»

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۴
Background image

برای ۷۷۱ دهقان در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان پول نقد توزیع گردید

 ۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی خانقاه ریاست زراعت ولایت جوزجان به‌منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان برای ۷۷۱ تن از خانواده‌ها به همکاری موسسه  ویلت هنگر هیلفه مقیم. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۲
Background image

نظارت ادویه فروشی‌های زراعتی و کلینیک‌های صحت حیوانی در‌ ولسوالی میر بچه کوت ولایت کابل 

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان بخش مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت کابل با حضور مسوولان محلی و نماینده شورای مردمی ولسوالی میربچه کوت از دکان‌های ادویه فروشی حیوانی و زراعتی و کلینیک‌های. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۲:۴۱
Background image

نشستی بررسی آماده‌گی ها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار دایر شد

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش 
نشست به منظور بررسی  آمادهگیها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار تحت سرپرستی مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و اشتراک متخصصان. . .

BACK TO NEWS