طرح مدیریت محصولات زراعتی در جوزجان: ۴۶۲ پروژه به ارزش ۱۹۷ میلیون افغانی عملی می‌شود

mail-admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۴ - ۱۱:۹
طرح مدیریت محصولات زراعتی در جوزجان:  ۴۶۲ پروژه به ارزش ۱۹۷ میلیون افغانی عملی می‌شود

طرح مدیریت محصولات زراعتی در جوزجان:

۴۶۲ پروژه به ارزش ۱۹۷ میلیون افغانی عملی می‌شود

۲۴ ثور ۱۳۹۹

کار عملی‌سازی طرح مدیریت محصولات زراعتی در ولایت جوزجان نیز آغاز شد. قرار است که در قالب این طرح، ۴۶۲ پروژه به ارزش ۱۹۷ میلیون افغانی تا پایان امسال به طور کامل عملی شود.

پروژه‌های جدید شامل ساخت ۲۰۰ کشمش‌خانه، اعمار ۱۵۰ ذخیره‌گاه پیاز، ایجاد ۵۰ ذخیره‌گاه کچالو، شکل‌گیری ۵۰ واحد تولیدی کشمش سرخ، ساخت دو سردخانه صفر انرژی میوه و توزیع ۱۰ دستگاه خورشیدی خشک‌کننده‌ی سبزی و میوه می‌شود.

باشنده‌گان ولایت جوزجان از راه‌اندازی این پروژه‌ها ابراز خرسندی کردند و گفتند، امیدوارند تا با تطبیق این پروژه‌ها محصولات زراعتی‌شان به صورت بهتر از هر لحاظ مدیریت شود.

اعمار هزاران ذخیره‌خانه‌ی پیاز و کچالو برای دهقانان، ایجاد صدها سردخانه‌ی صفر انرژی سارک برای نگهداری میوه و ساخت هزاران کشمش‌خانه برای باغداران، در کنار توزیع هزار ماشین خشک‌کننده‌ی میوه و سبزی به دهقانان و باغداران، همکاری با پروسس‌کننده‌گان بزرگ محصولات زراعتی، ممنوعیت احتمالی واردات مشابه به تولید داخلی در فصل برداشت آن در کشور و فراهم‌سازی قراردادهای فروش محصولات زراعتی، از موارد شامل در برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی است.

پروژه‌های برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی، که در سراسر کشور عملی می‌شود، ملکیت دهقانان و باغداران است. دهقانان و باغدارانی که می‌خواهند از این تأسیسات برای‌شان ساخته شود، تنها ۱۰ درصد هزینه را می‌پردازند، زیرا ۹۰ درصد دیگر هزینه را وزارت زراعت برای‌شان می‌پردازد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۹ - ۱۳:۵۰
Background image

فصل برداشت آلوبالو و گیلاس آغاز شد

هفته‌نامه‌ی دهقان / محمد تمیم صدیقی
فصل برداشت آلوبالو و گیلاس، در اکثر ولایت‌های کشور آغاز شده است. هرچند آمار دقیق از مقدار آلوبالو و گیلاس جمع‌آوری شده در سال روان در دست نیست، اما. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۶:۹
Background image

جلسۀ اختصاصی در مورد مبارزه با خشکسالی و حوادث

جلسۀ اختصاصی مبارزه با خشکسالی و حوادث تحت  ریاست رئیس جمهور محمد اشرف غنی قبل از ظهر امروز در ارگ برگزار شد.
در این جلسه ابتدا امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری در خصوص پلان مبارزه. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۵:۴۵
Background image

نشست معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت با معین وزارت زراعت جمهوری چک در مورد همکاری‌های دوجانبه

۲۷ جوزای ۱۴۰۰
نشست دوجانبه بین حشمت‌الله غفوری، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری وزارت زراعت افغانستان و جیری شیر، معین وزارت زراعت جمهوری چک در مورد همکاری‌های. . .

BACK TO NEWS