طرح مدیریت محصولات زراعتی در جوزجان: ۴۶۲ پروژه به ارزش ۱۹۷ میلیون افغانی عملی می‌شود

mail-admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۴ - ۱۱:۹
طرح مدیریت محصولات زراعتی در جوزجان:  ۴۶۲ پروژه به ارزش ۱۹۷ میلیون افغانی عملی می‌شود

طرح مدیریت محصولات زراعتی در جوزجان:

۴۶۲ پروژه به ارزش ۱۹۷ میلیون افغانی عملی می‌شود

۲۴ ثور ۱۳۹۹

کار عملی‌سازی طرح مدیریت محصولات زراعتی در ولایت جوزجان نیز آغاز شد. قرار است که در قالب این طرح، ۴۶۲ پروژه به ارزش ۱۹۷ میلیون افغانی تا پایان امسال به طور کامل عملی شود.

پروژه‌های جدید شامل ساخت ۲۰۰ کشمش‌خانه، اعمار ۱۵۰ ذخیره‌گاه پیاز، ایجاد ۵۰ ذخیره‌گاه کچالو، شکل‌گیری ۵۰ واحد تولیدی کشمش سرخ، ساخت دو سردخانه صفر انرژی میوه و توزیع ۱۰ دستگاه خورشیدی خشک‌کننده‌ی سبزی و میوه می‌شود.

باشنده‌گان ولایت جوزجان از راه‌اندازی این پروژه‌ها ابراز خرسندی کردند و گفتند، امیدوارند تا با تطبیق این پروژه‌ها محصولات زراعتی‌شان به صورت بهتر از هر لحاظ مدیریت شود.

اعمار هزاران ذخیره‌خانه‌ی پیاز و کچالو برای دهقانان، ایجاد صدها سردخانه‌ی صفر انرژی سارک برای نگهداری میوه و ساخت هزاران کشمش‌خانه برای باغداران، در کنار توزیع هزار ماشین خشک‌کننده‌ی میوه و سبزی به دهقانان و باغداران، همکاری با پروسس‌کننده‌گان بزرگ محصولات زراعتی، ممنوعیت احتمالی واردات مشابه به تولید داخلی در فصل برداشت آن در کشور و فراهم‌سازی قراردادهای فروش محصولات زراعتی، از موارد شامل در برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی است.

پروژه‌های برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی، که در سراسر کشور عملی می‌شود، ملکیت دهقانان و باغداران است. دهقانان و باغدارانی که می‌خواهند از این تأسیسات برای‌شان ساخته شود، تنها ۱۰ درصد هزینه را می‌پردازند، زیرا ۹۰ درصد دیگر هزینه را وزارت زراعت برای‌شان می‌پردازد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۴۱
Background image

دیدار وزیر زراعت با سفیر چین در افغانستان 

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در دفتر کارش با ژاو شینگ، سفیر جمهوری چین مقیم کابل دیدار و خواستارهمکاری‌کشور چین با افغانستان در بخش زراعت و مالداری. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۳۶
Background image

برای۸۰۰ دهقان در ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب تخم لوبیای اصلاح شده و کود‌های کیمیاوی توزیع گردید

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعـتی ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب خبرمی‌دهد که مقدار۱۲ متریک تن تخم لوبیای اصلاح شده بذری با۴۰ متریک تن کـودهای کیمیاوی سیاه و سفید به همکاری دفتر. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۹:۱۱
Background image

د ننګرهارکانال شرکت په څلور ګونو فارمونو کې د شاتو مچیو د روزنې کاروبار غوړېدلی

۹ غبرګولی ۱۴۰۳ه‍.ش
۱۰ ذوالقعده ۱۴۴۵ه‍.ق
د ننګرهار کانال شرکت، د شاتو مچیو روزنې صنعت د پراختیا او د مالدارۍ سکتور د پیاوړتیا په پار د شاتو مچیو روزونکو سره په ګډه هڅې پیل کړي دي، ترڅو. . .

BACK TO NEWS