ساخت ۱۸۶ کشمش‌خانه توسط پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری در چهار ولایت

content_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۱۴:۳۷
ساخت ۱۸۶ کشمش‌خانه توسط پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری در چهار ولایت

۵قوس ۱۳۹۹
پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری، HVCDSP، مربوط به وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، ۱۸۶ کشمش‌خانه در ولایت‌های کابل، پکتیکا، لوگر و غزنی ساخته است. پروژه ساخت این کشمش‌خانه‌ها از طریق برنامه مدیریت محصولات زراعتی راه‌اندازی شده است. اکثریت این کشمش‌خانه‌ها ساخته شده و کار متباقی کشمش‌خانه‌ها نیز تا یک هفته دیگر به پایان خواهد رسید. هریک این کشمش‌خانه ظرفیت تبدیل کردن ۱۲ تا ۱۵ متریک‌تُن انگور را به کشمش در یک وقت دارد.
این کشمش‌خانه‌ها ۱۵۹ میلیون و ۴۴۵هزار و ۵۴۲ افغانی هزینه برداشته که هشتاد درصد آن توسط وزارت زراعت و بیست درصد دیگرش توسط مستفیدشوندگان تامین شده است.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۴
Background image

برای ۷۷۱ دهقان در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان پول نقد توزیع گردید

 ۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی خانقاه ریاست زراعت ولایت جوزجان به‌منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان برای ۷۷۱ تن از خانواده‌ها به همکاری موسسه  ویلت هنگر هیلفه مقیم. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۲
Background image

نظارت ادویه فروشی‌های زراعتی و کلینیک‌های صحت حیوانی در‌ ولسوالی میر بچه کوت ولایت کابل 

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان بخش مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت کابل با حضور مسوولان محلی و نماینده شورای مردمی ولسوالی میربچه کوت از دکان‌های ادویه فروشی حیوانی و زراعتی و کلینیک‌های. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۲:۴۱
Background image

نشستی بررسی آماده‌گی ها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار دایر شد

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش 
نشست به منظور بررسی  آمادهگیها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار تحت سرپرستی مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و اشتراک متخصصان. . .

BACK TO NEWS