ریاست زراعت بادغیس گزارش کارکرد سالانه این اداره را ارایه کرد

جلسه

۲۸ جدی ۱۳۹۸
رییس زراعت ولایت بادغیس؛ گزارش کارکرد سالانه‌ی این اداره را از طریق جلسه‌ی استماعی و گزارش‌دهی دولت به مردم که از جانب مقام ولایت بادغیس تنظیم گردیده بود، ارایه کرد.
این جلسه با حضور مقام ولایت، وکلای شورای ولایتی، روسای ادارات دولتی، اعضای جامعه‌ی مدنی، رسانه‌ها، متنفذان و شهروندان برگزار گردید.
رییس زراعت از مصرف ۹۹.۹ درصد بودجه‌ی انکشافی این اداره خبر داد. هم‌چنان ریس زراعت از عواید جمع‌آوری شده‌ی این اداره، تطبیق پروژه‌های منابع طبعی، احیای جنگل‌ها، به اتمام رساندن ۱۲ پروژه کوچک آبیاری، توزیع تخم‌های اصلاح‌شده و کود کیمیایی، مجادله علیه آفات و امراض نباتی، ایجاد باغ‌های میوه، ایجاد باغ‌های پسته، توزیع بیش از ۴۰۰ سبزخانه خرد و کوچک، توزیع پیاز زعفران و نهال هنگ، ایجاد ۲۵۰ مرکز پروسس خانه‌گی برای خانم‌ها، ساخت مرکز پروسس زعفران، تطبیق ۱۴۲ هزار دوز واکسین حیوانی، توزیع علف حیوانی، توزیع ۶۴ هزار و ۵۰۰ مرغ تخم‌گذار برای خانم‌ها و غیره فعالیت‌های این اداره را ارایه کرد.
رییس زراعت بادغیس وضعیت دهقانان و مالداران را در شروع سال زراعتی از تاثیرات خشک‌سالی سال قبل نامطلوب عنوان کرد که به اساس تلاش‌های اداره زراعت و دهقانان و هم‌چنان نزول مقدار کافی باران سال روان را یک سال پر دست‌آورد برای دهقانان و اداره زراعت عنوان کرد.
جلسه با پاسخ‌دهی به سوالات اشتراک‌کننده‌گان و اظهار رضایت طیف‌های مختلف این ولایت از کارکرد یک‌سال اخیر ریاست زراعت بادغیس خاتمه یافت.

جلسه استماعیه

 

جلسه استماعیه