تأکید وزیر زراعت برای مهار فوری آتش‌سوزی جنگلات نورگرام نورستان

mail-admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۴:۴۸
تأکید وزیر زراعت برای مهار فوری آتش‌سوزی جنگلات نورگرام نورستان

۲۶ جوزا ۱۴۰۰
داکتر انوارالحق احدی، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، به ریاست‌های ذی‌ربط این وزارت و ریاست زراعت ولایت نورستان دستور داده تا برای مهار آتش‌سوزی در جنگلات ولسوالی نورگرام این ولایت اقدام فوری کنند.
وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، امروز بار دیگر به مسوولان این وزارت دستور داد تا برای مهار آتش، اقدام فوری کرده و تجهیزات لازم را به ساحه بفرستند.
عبدالوهاب نسیمی، رییس زراعت نورستان، می‌گوید که در نتیجه درگیری مسلحانه میان دو قوم در ولسوالی نورگرام، جنگلات دره شام این ولسوالی آتش گرفته است.
آقای نسیمی افزود که این آتش‌سوزی به طرف جنگلات دره کورگل در حال گسترش است. به گفته او، تاکنون در حدود ۱۷۴ هکتار جنگل سوخته است. جنگلات این منطقه شامل درختان جلغوزه، بلوط و نشتر می‌شود.
رییس زراعت نورستان می‌گوید که براساس دستور وزیر زراعت، برای مهار آتش‌‌، وسایل و امکانات تخنیکی از ریاست عمومی منابع طبیعی این وزارت به ساحه فرستاده شده و تلاش‌ها جریان دارد تا به زودترین فرصت این آتش‌سوزی مهار شود.
عبدالوهاب نسیمی، رییس زراعت ولایت نورستان، می‌گوید که شدت آتش‌سوزی در برخی مناطق زیاد و در برخی دیگر کمتر است.
آتش‌سوزی در جنگلات ولسوالی نورگرام ولایت نورستان از چهار روز به این سو جریان دارد.
فعلاً از شدت آتش‌ کاسته شده و تلاش‌ها برای مهار آن ادامه دارد.

 

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۴ - ۲۰:۴
Background image

ملاقات وزیر زراعت با نماینده UNDP و مسوولان دفتر بنیاد‌ صلح

۴ اسد ۱۴۰۰
داکتر انوارالحق احدی، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، با ناهید سرابی، نماینده اداره انکشاف ملل متحد (UNDP) و مسوولان دفتر بنیاد‌ صلح (Roots of Peace) در مورد جزئیات شش پروژه. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۴ - ۱۶:۳
Background image

اشتراک وزیر زراعت در اجلاس سیستم‌های غذایی سازمان ملل

۴ اسد ۱۴۰۰
داکتر انوارالحق احدی، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، به نماینده‌گی از افغانستان در اجلاس سیستم‌های غذایی سازمان ملل (UNFSS) که به‌صورت مجازی برگزار شده بود، اشتراک و صحبت کرد.. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۳ - ۱۳:۴۰
Background image

پیشرفت ۴۵ درصدی کار ساخت ده مرکز نگهداری مواد خوراکی حیوانی

۰۳ اسد ۱۴۰۰
کار ساخت ده مرکز نگهداری مواد خوراکی حیوانی در ولایت‌های تخار، بامیان، لوگر، لغمان، کنر، پکتیا، هرات، زابل و هلمند، حدود ۴۵ درصد پیش رفته است.
این مراکز از سوی وزارت زراعت،. . .

BACK TO NEWS