به ۲۵ خانم زراعت‌پیشه در سمنگان ماشین‌های خشک‌کننده میوه توزیع شد

content_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۳ - ۱۳:۳۳
به ۲۵ خانم زراعت‌پیشه در سمنگان ماشین‌های خشک‌کننده میوه توزیع شد
۲۳ اسد ۱۳۹۹
ریاست زراعت آبیاری و مالداری ولایت سمنگان، برای ۲۵ تن از خانم‌های زراعت‌پیشه ماشین‌های خشک‌کننده‌ی میوه و سبزی توزیع کرد.
زنان مستفیدشونده‌ی این کمک‌ها، از ایبک مرکز و ولسوالی حضرت‌سلطان سمنگان هستند.
۲۵ ماشین یادشده، برای ۱۰ گروپ زراعتی زنان، توزیع شده است. این ماشین‌ها با انرژی آفتابی کار می‌کند و کاملاً عصری است. هم‌چنان شامل این ماشین‌ها، ۱۰ وسیله‌ی ضروری برای خشک کردن سبزی و میوه به این زنان توزیع شده است تا از فاسد شدن میوه ‌و سبزی جلوگیری شود و در کنار آن، زنان یادشده بتوانند فرآورده‌های زراعتی‌شان را با نام مشخص تجارتی به بازار عرضه کنند.
محمدرحمن ارغندیوال، رییس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت سمنگان، می‌گوید که هدف کلی این پروژه، توسعه‌ی مصونیت غذایی، مدیریت محصولات مازاد زراعتی، سهم‌گیری در تقویت مشارکت اقتصادی زنان و کسب درآمد توسط خانواده‌های زراعت‌پیشه است.
یک تن از زنان بهره‌مند شده از این کمک‌ها، به نماینده‌گی از مستفیدشده‌گان، از کارگزاران این کمک تشکر کرد و گفت که این برنامه‌های کمکی، در بلند بردن اقتصاد خانواده‌ها ارزش بسزایی دارد. او هم‌چنین خواستار تطبیق برنامه‌های بیش‌تر برای خودکفایی خانم‌های زراعت‌پیشه در سایر قریه‌های این ولایت شد.
رییس زراعت سمنگان گفت که هزینه‌ی کلی این برنامه، بیش‌تر از ۶۰۰ هزار افغانی است که از طرف مؤسسه «WHH» تمویل شده و توسط مؤسسه‌ی خیریه‌ی بشری تطبیق گردیده است.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۴
Background image

برای ۷۷۱ دهقان در ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان پول نقد توزیع گردید

 ۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعتی ولسوالی خانقاه ریاست زراعت ولایت جوزجان به‌منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان برای ۷۷۱ تن از خانواده‌ها به همکاری موسسه  ویلت هنگر هیلفه مقیم. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۵:۴۲
Background image

نظارت ادویه فروشی‌های زراعتی و کلینیک‌های صحت حیوانی در‌ ولسوالی میر بچه کوت ولایت کابل 

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
کارمندان بخش مالداری و صحت حیوانی ریاست زراعت کابل با حضور مسوولان محلی و نماینده شورای مردمی ولسوالی میربچه کوت از دکان‌های ادویه فروشی حیوانی و زراعتی و کلینیک‌های. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۲:۴۱
Background image

نشستی بررسی آماده‌گی ها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار دایر شد

۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش 
نشست به منظور بررسی  آمادهگیها جهت اشتراک وزارت زراعت در کنفرانس ملی کار تحت سرپرستی مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و اشتراک متخصصان. . .

BACK TO NEWS