برنامه تفتیش نهایی از کشت‌زارهای گندم اصلاح‌شده در هرات شروع شد

naim.rezai
شنبه ۱۴۰۰/۳/۸ - ۱۴:۲
برنامه تفتیش نهایی از کشت‌زارهای گندم اصلاح‌شده در هرات شروع شد

۸ جوزای ۱۴۰۰
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هرات، برنامه تفتیش نهایی از کشت‌زارهای گندمی که به‌منظور تولید تخم اصلاح‌شده زرع‌ شده است را آغاز کرد.
در این برنامه از کشت‌زارهای دهقانان قراردادی مربوط به شانزده نهاد تولیدکننده تخم‌های اصلاح شده دولتی و خصوصی در ولسوالی‌های انجیل، گذره، کرخ، کشک رباط سنگی، زنده‌جان، غوریان و پشتون زرغون تفتیش صورت می‌گیرد.
آمریت تصدیق‌دهی تخم‌های بذری ریاست زراعت هرات، در نظر دارد به مساحت ۱۱هزار و ۸۱۰.۴ جریب زمین مربوط به یک‌هزار و هشتاد دهقان در در ۲۵۴ قریه و هفت ولسوالی تفتش نهایی مزرعه را انجام بدهد.
هدف از تفتیش نهایی کشت‌زارها، رد و یا قبول این کشت‌زارها با در نظر داشت استندردهایی که شامل بررسی امراض گندم خصوصاً که توسط تخم انتقال می‌شود، آفات، سایر ورایتی‌ها، نباتات نامطلوب، تشخیص نباتات دیگر، گیاهان هرزه و ارایه مشوره‌های تخنیکی برای دهقانان قرادادی در مورد جمع‌آوری گندم، خرمن کوبی، پاک‌کاری ماشین‌های تریشر، نوشتن نام تولیدکننده و نام ورایتی گندم بالای بوجی‌ها جهت تولید تخم‌های اصلاح‌شده مطابق به استندردها و معیارهای قبول‌شده می‌شود، می‌گردد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۴:۲۷
Background image

فصل برداشت پیاز آغاز شد

هفته‌نامه‌ی دهقان | محمد تمیم صدیقی 
افغانستان دارای اقلیم مناسب جهت رشد و پرورش پیاز است. پیاز در ساحات هموار و مرتفع كشت می‌شود و برای نشو و نموی خود به درجه حرارت مناسب، رطوبت نسبی و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۷:۲۹
Background image

برگزاری جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری

۲۰ اسد ۱۴۰۰
جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری، با حضور شیرشاه امیری معین زراعت و مالداری وزارت زراعت و وحیدالله یوسفی رییس عمومی سیستم معلوماتی نشانه‌های جغرافیایی اداره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۶:۵۶
Background image

امسال حاصلات بادنجان رومى در بغلان افزایش یافته است

۲۰ اسد ۱۴۰۰
امسال، میزان حاصلات بادنجان رومی در ولایت بغلان، در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.
بغلان برای رشد و پرورش بادنجان رومى، آب‌ و هوای مناسب دارد و در طی. . .

BACK TO NEWS