بررسی استفاده مؤثر از آب و افزایش سطح بهره‌وری زمین از سوی وزارت زراعت

naim.rezai
شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۶ - ۱۷:۳۵
بررسی استفاده مؤثر از آب و افزایش سطح بهره‌وری زمین از سوی وزارت زراعت

۱۶ اسد ۱۴۰۰
جلسه‌ای با اشتراک معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، متخصصان زراعت و آبیاری، سرپرست ریاست تکنالوژی‌های جدید آبیاری و مسوول پروژه ‏خوش‌تپه، مشاوران معینیت آبیاری و منابع طبیعی و نماینده‌گان ادارات همکار، ریاست‌ها و پروژه‌ها در مورد استفاده مؤثر از آب و بهره‌وری زمین برگزار شد.
در این جلسه تیم تخنیکی در مورد چگونه‌گی استفاده مؤثر از آب، بلند بردن بهره‌وری زمین و استفاده مناسب از روش‌های مؤثر آبیاری و روش‌های ترویج زراعتی، تشریحات داد و پیشنهادهایی را در این مورد ارائه کرد.
‏حشمت‌الله غفوری،‌ معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، به تیم تخنیکی هدایت داد تا برای استفاده مؤثر آب از منبع تا کشتزار و افزایش سطح بهره‌وری زمین، یک طرح همه‌جانبه را تهیه کند. وی افزود که این طرح باید چگونه‌گی افزایش بهره‌وری از زمین‌های زراعتی موجود را نیز شامل شود و علاوه بر توسعه افقی، توسعه عمودی محصولات زراعتی را هم در بر بگیرد تا از هر متر مکعب آب، بهترین استفاده صورت گیرد و از هر متر مربع زمین بیشترین حاصل برداشت شود.
در این جلسه فیصله شد که اعضای تیم تخنیکی بعد از مطالعه همه‌جانبه در بخش‌های ‏مربوط، نتایج مطالعات خود را در جلسه بعدی ارایه کنند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۷/۲۴ - ۱۵:۱۹
Background image

رییس زراعت بلخ با شماری از موسسه‌های همکار زراعت دیدار کرد

24 میزان 1400 هـ.ش
9 ربیع الاول 1443 هـ.ق
مولوی خالد رییس زراعت، آبیاری و مالدری ولایت بلخ جهت هماهنگی بیشتر در کارها با شماری از نماینده گاه موسسه های فعال در سکتور زراعت  دیدار کرد.
ن. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۲ - ۱۵:۴۵
Background image

معین مالی و اداری وزارت زراعت از ریاست اداری این وزارت دیدار کرد


22 میزان 1400 هـ.ش
معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری فضل الباری فضلی و هیئت همراه شان از ریاست اداری و آمریت‌های مربوطه آن دیدار و سفارش‌های لازم را در بخش‌های کاری شان. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۱ - ۱۵:۵۲
Background image

دیدار معین زراعت و مالداری با اتحادیه وارد‌کننده‌گان محصولات حیوانی

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با شماری از مسوولان شرکت‌های وارد‌کننده‌ گوشت مرغ دیدار کرد.
در این دیدار روی مشکلات تاجران ملی، ترانزیت مواد تجاری به. . .

BACK TO NEWS