بررسی استفاده مؤثر از آب و افزایش سطح بهره‌وری زمین از سوی وزارت زراعت

naim.rezai
شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۶ - ۱۷:۳۵
بررسی استفاده مؤثر از آب و افزایش سطح بهره‌وری زمین از سوی وزارت زراعت

۱۶ اسد ۱۴۰۰
جلسه‌ای با اشتراک معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، متخصصان زراعت و آبیاری، سرپرست ریاست تکنالوژی‌های جدید آبیاری و مسوول پروژه ‏خوش‌تپه، مشاوران معینیت آبیاری و منابع طبیعی و نماینده‌گان ادارات همکار، ریاست‌ها و پروژه‌ها در مورد استفاده مؤثر از آب و بهره‌وری زمین برگزار شد.
در این جلسه تیم تخنیکی در مورد چگونه‌گی استفاده مؤثر از آب، بلند بردن بهره‌وری زمین و استفاده مناسب از روش‌های مؤثر آبیاری و روش‌های ترویج زراعتی، تشریحات داد و پیشنهادهایی را در این مورد ارائه کرد.
‏حشمت‌الله غفوری،‌ معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، به تیم تخنیکی هدایت داد تا برای استفاده مؤثر آب از منبع تا کشتزار و افزایش سطح بهره‌وری زمین، یک طرح همه‌جانبه را تهیه کند. وی افزود که این طرح باید چگونه‌گی افزایش بهره‌وری از زمین‌های زراعتی موجود را نیز شامل شود و علاوه بر توسعه افقی، توسعه عمودی محصولات زراعتی را هم در بر بگیرد تا از هر متر مکعب آب، بهترین استفاده صورت گیرد و از هر متر مربع زمین بیشترین حاصل برداشت شود.
در این جلسه فیصله شد که اعضای تیم تخنیکی بعد از مطالعه همه‌جانبه در بخش‌های ‏مربوط، نتایج مطالعات خود را در جلسه بعدی ارایه کنند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۴:۲۷
Background image

فصل برداشت پیاز آغاز شد

هفته‌نامه‌ی دهقان | محمد تمیم صدیقی 
افغانستان دارای اقلیم مناسب جهت رشد و پرورش پیاز است. پیاز در ساحات هموار و مرتفع كشت می‌شود و برای نشو و نموی خود به درجه حرارت مناسب، رطوبت نسبی و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۷:۲۹
Background image

برگزاری جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری

۲۰ اسد ۱۴۰۰
جلسه‌ای در مورد چگونه‌گی جمع‌آوری محصولات باغداری، با حضور شیرشاه امیری معین زراعت و مالداری وزارت زراعت و وحیدالله یوسفی رییس عمومی سیستم معلوماتی نشانه‌های جغرافیایی اداره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۶:۵۶
Background image

امسال حاصلات بادنجان رومى در بغلان افزایش یافته است

۲۰ اسد ۱۴۰۰
امسال، میزان حاصلات بادنجان رومی در ولایت بغلان، در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.
بغلان برای رشد و پرورش بادنجان رومى، آب‌ و هوای مناسب دارد و در طی. . .

BACK TO NEWS