اشتراک ۲۸ کمپنی افغان در نمایشگاه بین‌المللی گلفود ۲۰۲۱

mail-admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۳ - ۱۵:۳
اشتراک ۲۸ کمپنی افغان در نمایشگاه بین‌المللی گلفود ۲۰۲۱

۳ حوت ۱۳۹۹
نمایشگاه بین‌المللی گلفود ۲۰۲۱ که امروز ۲۱ فبروری ۲۰۲۱ در مرکز تجارت جهانی شهر دبی امارت متحده عربی برگزار شد، در آن بر علاوه کمپنی‌های ۸۵ کشور جهان، ۲۸ کمپنی تولید، پروسس و تجارت از افغانستان اشتراک کردند.
حبیب‌الله حبیبی رییس انکشاف سکتور خصوصی وزارت زراعت آبیاری و مالداری می‌گوید که نمایشگاه مذکور یک فرصت استثنایی و بسیار مهم به تاجران افغان جهت معرفی محصولات زراعتی و مالداری افغان به جهانیان است.
تاجران افغان به کمک اداره‌ی انکشاف بین‌المللی ایالات متحده‌ی امریکا(USAID) و هم‌آهنگی وزارت زراعت در این نمایشگاه اشتراک کردند و محصولات‌شان را به نمایش گذاشتند؛ این محصولات شامل زعفران، میوه خشک، گیاهان طبی، عسل و میوه‌جات پروسس شده و ده‌ها نوع محصول دیگر بود.
نمایشگاه بین‌المللی گلفود یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌ها در بخش غذا در سطح جهان است که تاجران بیش از ۸۵ کشور دنیا با محصولات‌شان در آن اشتراک می‌کنند.
قرار است امسال نیز مانند سال‌های قبل، ده‌ها هزار نفر بازدیدکننده و تاجر از این نمایشگاه بازدید کنند.
نمایشگاه گلفود که همه ساله در شهر دبی امارت متحده عربی برگزار می‌شود. سال گذشته نیز تاجران افغان به همکاری اداره‌ی انکشاف بین‌المللی ایالات متحده امریکا، «USAID» و وزارت زراعت در این نمایشگاه اشتراک کرده بودند.
در این نمایشگاه از محصولات افغانی استقبال شده و به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دالر قرارداد ناشی از عقد قراردادهای فروش محصولات زراعتی و مالداری افغانی به دست آوردند.
امسال نیز در پی تلاش مشترک وزارت زراعت آبیاری و مالداری و اداره‌ی انکشاف بین‌المللی ایالات متحده‌ی امریکا «USAID» زمینهی اشتراک تاجران افغان با وجود محدودیت‌های ویروس کرونا در این نمایشگاه مساعد شد و این تاجران ده‌ها نوع محصول زراعتی و مالداری را از افغانستان به نمایش گذاشته‌اند و  توقع می‌رود که تاجران افغان قراردادهای خوبی را در بخش فروش محصولات‌شان به دست بیاورند.
باید گفت که نمایشگاه بین‌المللی گلفود ۲۰۲۱ برای چهار روز از ۲۱ تا ۲۵ فبروری امسال در مرکز تجارتی شهر دوبی برگزار شده است.
مقام‌های سفارت افغانستان در امارات متحده عربی نیز در این نمایشگاه حضور یافته بودند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۴:۲۰
Background image

دیدار وزیر زراعت با معاون هیأت اتحادیه‌ی اروپا برای افغانستان درباره‌ی توسعه‌ی زراعت تجارتی

۶ حوت ۱۳۹۹
داکتر انوارالحق احدی وزیر زراعت آبیاری و مالداری در دفتر کارش با آرناوت پاولس، معاون هیأت اتحادیه‌ی اروپا برای افغانستان ملاقات کرد. آنان درباره‌ی توسعه‌ی همکاری‌های اتحادیه. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۴:۱۳
Background image

امسال بیش از دوصدهزار راس مواشی کوچی‌ها در کابل تداوی شدند

۶حوت ۱۳۹۹
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کابل، گزارش داده که امسال بیش از دوصدهزار و ۱۷۴ راس مواشی کوچی‌ها تداوی و حدود ۲۰۷هزار و ۵۶۸ دوز واکسین در مقابل امراض ساری مانند طبق،. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۳:۲۷
Background image

کار ساخت ۸۱ جریب باغ متراکم در ولایت خوست آغاز شد

۶حوت ۱۳۹۹
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری از طریق پروژه انکشاف زنجیره ارزش باغداری (HVCDSP) ساخت۸۱ جریب باغ متراکم میوه‌های مختلف را در ولایت خوست آغاز کرد.
این باغ‌ها که شامل درختان میوه. . .

BACK TO NEWS