اشتراک وزیر زراعت در مراسم دستاربندی حافظان قرآن کریم در فاریاب

mail-admin
پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۳۰ - ۱۰:۴۶
اشتراک وزیر زراعت در مراسم دستاربندی حافظان قرآن کریم در فاریاب

۳۰ حمل ۱۴۰۳ ه‍.ش
مولوی عطاءالله عمری  وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در مراسم لف دستار یازده تن از حافظان قرآن مجید از مدرسه خالد بن ولید در ولسوالی اندخوی ولایت فاریاب اشتراک نمود  و روی تعلیم قرآن و فراگیری علوم دینی در کنار علوم عصری تاکید کرد.
 به مناسبت فراغت یازده تن از حافظان قرآنکریم از مدرسۀ دینی خالد بن ولید (رض) مراسم بزرگ راه اندازی شد که در آن مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، شیوخ و علمای کرام، محاسن سفیدان و جمع کثیری از اقشار مختلف ولسوالی‌های چهارگانه اندخوی اشتراک نموده بودند.
در این مراسم وزیر زراعت، آبیاری و مالداری؛ شیوخ و عالمان دین فراغت طالب العلمان را نشانه‌ای از دینداری مردم خوانده و در مورد  نقش علما و مدارس دینی در جامعه اسلامی صحبت نموده گفتند که، خانواده ها باید فرزندان شان را با زیور علوم قرآنی و اسلامی در کنار علوم عصری آشنا ساخته و در آموزش آن از طریق مدارس و مکاتب کوتاهی نکنند. وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در این مراسم با اشاره به نقش علما و حفاظ کرام در قسمت  حراست از دین و رساندن پیام الهی افزود:« بزرگترین وظیفه یک عالم دین در کنار تربیت طالب العلمان، شناخت زمان و آشنایی با علوم عصری و تکنالوژی است که باید از این طریق در برابر جنگ فکری دشمنان اسلام متحدانه مبارزه نمایند».
این در حالی است که چندی قبل یک تعمیر دارالحفاظ و دارالعلوم که از سوی  وزیر زراعت در ولسوالی اندخوی ولایت فاریاب ساخته شده بود نیز به بهره‌برداری سپرده شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۴۱
Background image

دیدار وزیر زراعت با سفیر چین در افغانستان 

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در دفتر کارش با ژاو شینگ، سفیر جمهوری چین مقیم کابل دیدار و خواستارهمکاری‌کشور چین با افغانستان در بخش زراعت و مالداری. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۳۶
Background image

برای۸۰۰ دهقان در ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب تخم لوبیای اصلاح شده و کود‌های کیمیاوی توزیع گردید

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعـتی ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب خبرمی‌دهد که مقدار۱۲ متریک تن تخم لوبیای اصلاح شده بذری با۴۰ متریک تن کـودهای کیمیاوی سیاه و سفید به همکاری دفتر. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۹:۱۱
Background image

د ننګرهارکانال شرکت په څلور ګونو فارمونو کې د شاتو مچیو د روزنې کاروبار غوړېدلی

۹ غبرګولی ۱۴۰۳ه‍.ش
۱۰ ذوالقعده ۱۴۴۵ه‍.ق
د ننګرهار کانال شرکت، د شاتو مچیو روزنې صنعت د پراختیا او د مالدارۍ سکتور د پیاوړتیا په پار د شاتو مچیو روزونکو سره په ګډه هڅې پیل کړي دي، ترڅو. . .

BACK TO NEWS