اداره زراعت نیمروز به مردم گزارش داد

اداره زراعت نیمروز به مردم گزارش داد

جلسه استماعیه نیمروز

۱۰جدی ۱۳۹۸

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت نیمروز، با ادارات دولتی دیگر از قبیل هلال احمر، معارف، اقتصاد، عودت و مهاجرین، مبارزه باحوادث، صحت عامه، احصاییه و معلومات از فعالیت‌های‌شان به مردم گزارش دادند.

این جلسه‌ی گزارش‌دهی که تحت نام صدای ملت به‌خاطر حکومت‌داری خوب، شفافیت، قانونیت و رسیدگی به خواسته‌های مردم در دفتر شورای ولایتی نیمروز برگزار شده بود، در آن مسوولان نهادهای دولتی متذکره از فعالیت‌شان به مردم و شورای ولایتی گزارش داده و هم‌چنین به سوالات و مشکلات باشندگان ولسوالی خاشرود پاسخ دادند.

در این جلسه اعضای شورای ولایتی، نمایندگان جوانان، ولسوال خاشرود و شماری از شهروندان و برخی از رسانه‌ها شرکت داشتند.

این جلسه بعد از تلاوت آیاتی از قرآن شریف، با صحبت‌های بازمحمد رییس شورای ولایتی آغاز و سپس مردم ولسوالی خاشرود مشکلات شان را با نهادهای گزارش‌دهنده در میان گذاشتند. سپس روسای ادارات دعوت شده به سوالات مردم پاسخ ارایه داشتند و گزارش کاری خود را که در ولسوالی خاشرود انجام داده‌اند با مردم در میان گذاشتند.

در این جلسه محمداکبر شریفی رییس زراعت به نوبه خود به سوالات مردم جواب داده و گزارش کار و فعالیت ریاست زراعت را در بخش‌های مختلف زراعت ارایه کرد. مردم‌ ولسوالی خاشرود از کارکردهای ریاست زراعت اظهار خرسندی کرده اما تاکید داشتند که تخم گندم سهمیه سال‌جاری هنوز به ولسوالی خاشرود نرسیده و دهقانان با بی‌صبری منتظر رسیدن تخم گندم هستند.

باشندگان ولسوالی خاشرود هم‌چنین خواستار توسعه بیشتر فعالیت‌های ریاست زراعت در راستای مالداری، گسترش فعالیت پروژه ملی باغداری و مالداری در بخش احداث باغ‌های بیشتر و توسعه فعالیت‌های مالداری شدند. آنان خواستند تا موسسه داکار هرچه زودتر کار و فعالیت خود را در این ولسوالی آغاز نماید. باشندگان خاشرود افزودند که کار لایروبی به تعداد پانزده کانال فرعی که یک‌سال قبل در این ولسوالی توسط ریاست زراعت سروی شد اما هنوز از آغاز کار آن خبری نیست و باید هرچه زودتر کارش آغاز شود.

آنان تاکید کردند که دربخش مالداری و تهیه علف برای حیوانات، واکسین‌های حیوانی توجه بیشتر به مردم صورت گیرد. هم‌چنان مردم تقاضا داشتند تا در اعمار دیوارهای استنادی و سایر بخش‌های آبیاری که مربوط به وزارت انرژی و آب می‌شود، از طریق ریاست زراعت به ادارات‌شان تحریر شود تا اقدامات لازم نمایند.

رییس زراعت در باره موضوعات مطرح شده توضیح داد و گفت در مورد رساندن تخم گندم و لایروبی کانال‌های فرعی آبیاری با تفاهم وزارت زراعت، آبیاری و مالداری توجه جدی می‌شود ‌و به مردم وعده داد که تا رسیدن تخم گندم از طریق وزارت زراعت، برای ۱۷۵۰ دهقان ولسوالی خاشرود به زودی از طریق موسسه «ریلیف انترنیشنل» تخم گندم اصلاح شده و کودهای کیمیاوی توزیع می‌گردد. رییس زراعت تاکید کرد که ریاست زراعت منحیث نماینده دهقانان و مالداران به مشکلات مردم رسیدگی و مشکل شان را به مقام وزارت زراعت می‌رساند.

قرار است شمار دیگری از ادارات دولتی نیز گزارش کاری‌ خود را به مردم ارایه کنند.