آغاز کمپاین مجادله میخانیکی علیه مور پتدار و مور خیمه ساز در ولایت بغلان

mail-admin
پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۲:۴۲
آغاز کمپاین مجادله میخانیکی علیه مور پتدار و مور خیمه ساز در ولایت بغلان

۹ قوس ۱۴۰۲ هـ.ش
به اساس پلان ریاست حفاظه نباتات و قرنطین وزارت زراعت کمپاین مجادله میخانیکی علیه مور پتدار و مور خیمه ساز در ولسوالی خنجان و تاله و برفک ولایت بغلان از سوی کارمندان تخنیکی حفاظه نباتات آغاز گردید.
قراراست این کمپاین برای ۲۵ روز کاری ادامه داشته باشد و در همکاری مردم تطبیق می‌شود. هدف از راه اندازی این  کمپاین بلند بردن سطح آگاهی باغداران در ارتباط به روش‌های مختلف کنترول آفات و امراض نباتی بخصوص کنترول میخانیکی  آفات مورپت‌دار و مور خیمه ساز می‌باشد.
در این فعالیت متخصصین با ایجاد گروپ‌های کاری درسطح قریه جات همراه باغداران از نزدیک کار می‌نمایند تا از طریق قطع نمودن و جمع‌آوری شاخچه‌های ملوث بتواند افزایش و وارد کردن خساره این آفات را درسال آینده کاهش دهند.
قابل ذکر است که آفت مورپتدار و مور خیمه ساز همه ساله باغداران را در فصل بهار و تابستان متضرر می‌سازد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۸ - ۱۴:۴
Background image

دیدار معین زراعت و مالداری با معاون برنامه پیشرفت و توسعه ملل متحد

۸ حوت ۱۴۰۲ هـ.ش
مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری وزارت زراعت با  ثریا بوزورکوا معاون دفتر «یو. ان. دی. پی» در افغانستان و مسوولان پروژه‌های بنیاد های  صلح، ‏پاملرنه  و اکش اید. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۸ - ۹:۵۶
Background image

دیدار وزیر زراعت با روساء ولایات  جوزجان و نورستان 

مولوی عطاءالله‌عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در دفتر کارش با مولوی سلیمان ایمن رئیس زراعت ولایت نورستان و قاری عبدالغنی شریفی رئیس زراعت جوزجان دیدار نموده و نیازمندی‌ها و پیشنهادات. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۸ - ۹:۵۳
Background image

امضای تفاهم نامه همکاری میان پوهنتون و ریاست زراعت ولایت بدخشان

تفاهم نامه‌ای به هدف همکاری‌های علمی و تخنیکی  میان قاری قطب الدین دهنوی رئیس زراعت، آبیاری ومالداری و پوهنمل محمد امین امین رئیس پوهنحی زراعت پوهنتون  ولایت بدخشان به امضاء رسید.
درجری. . .

BACK TO NEWS