آغاز کار عملی پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی در میدان‌وردک

user-admin
شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۰ - ۱۱:۲
میدان وردګ کې  د کرنیزو محصولاتو د مدیریت د پروژو عملي چارې پیل شوې


۲۱  ثور ۱۳۹۹
سنگ تهداب پروژه‌های برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی وزارت زراعت در ولایت میدان‌وردک، با حضور مسوولان محلی، دهقانان و باغداران این ولایت گذاشته شد.
در این همایش، مظفرالدین یمین، والی میدان‌وردک گفت: «پروژه‌های برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی برای دهقانان و باغداران یک فرصت خوب است و ساخت ذخیره‌خانه‌ها و سردخانه‌ها، در مصون‌سازی محصولات زراعتی میدان‌وردک رول عمده دارد.»
والی میدان‌وردک از همه‌گان خواست که همکاری کنند تا محصولات زراعتی میدان‌وردک مدیریت شود.
ولیداحمد تسل، رییس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت میدان‌وردک گفت که هدف از تطبیق پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی، مدیریت و حفاظت محصولات زراعتی و باغداری، برابرسازی زمینه‌ی کار و به طور عمده فراهم‌سازی زمینه‌ی رشد اقتصاد مردم است.
رییس زراعت میدان‌وردک گفت که با تطبیق پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی، جلو فاسد شدن بخش بزرگی از تولیدات زراعتی گرفته می‌شود.
پروژه‌های برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی، که عملی می‌شود، ملکیت دهقانان و باغداران می‌باشد. دهقانان و باغدارانی که می‌خواهند از این تأسیسات برای‌شان ساخته شود، تنها ۱۰ درصد هزینه را می‌پردازند، زیرا ۹۰ درصد دیگر هزینه را وزارت زراعت برای‌شان می‌پردازد.
ساخت هزاران ذخیره‌خانه‌ی پیاز و کچالو برای دهقانان، اعمار صدها سردخانه‌ی صفر انرژی سارک برای نگهداری میوه و ایجاد هزاران کشمش‌خانه برای باغداران، توزیع هزار ماشین خشک‌کننده‌ی میوه و سبزی به دهقانان و باغداران، همکاری با پروسس‌کننده‌گان بزرگ محصولات زراعتی، ممنوعیت احتمالی واردات مشابه به تولید داخلی در فصل برداشت آن در کشور و فراهم‌سازی قراردادهای فروش محصولات زراعتی، از موارد شامل در برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی است.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۹ - ۱۳:۵۰
Background image

فصل برداشت آلوبالو و گیلاس آغاز شد

هفته‌نامه‌ی دهقان / محمد تمیم صدیقی
فصل برداشت آلوبالو و گیلاس، در اکثر ولایت‌های کشور آغاز شده است. هرچند آمار دقیق از مقدار آلوبالو و گیلاس جمع‌آوری شده در سال روان در دست نیست، اما. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۶:۹
Background image

جلسۀ اختصاصی در مورد مبارزه با خشکسالی و حوادث

جلسۀ اختصاصی مبارزه با خشکسالی و حوادث تحت  ریاست رئیس جمهور محمد اشرف غنی قبل از ظهر امروز در ارگ برگزار شد.
در این جلسه ابتدا امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری در خصوص پلان مبارزه. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۵:۴۵
Background image

نشست معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت با معین وزارت زراعت جمهوری چک در مورد همکاری‌های دوجانبه

۲۷ جوزای ۱۴۰۰
نشست دوجانبه بین حشمت‌الله غفوری، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری وزارت زراعت افغانستان و جیری شیر، معین وزارت زراعت جمهوری چک در مورد همکاری‌های. . .

BACK TO NEWS