آغاز کار عملی پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی در میدان‌وردک

user-admin
شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۰ - ۱۱:۲
میدان وردګ کې  د کرنیزو محصولاتو د مدیریت د پروژو عملي چارې پیل شوې


۲۱  ثور ۱۳۹۹
سنگ تهداب پروژه‌های برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی وزارت زراعت در ولایت میدان‌وردک، با حضور مسوولان محلی، دهقانان و باغداران این ولایت گذاشته شد.
در این همایش، مظفرالدین یمین، والی میدان‌وردک گفت: «پروژه‌های برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی برای دهقانان و باغداران یک فرصت خوب است و ساخت ذخیره‌خانه‌ها و سردخانه‌ها، در مصون‌سازی محصولات زراعتی میدان‌وردک رول عمده دارد.»
والی میدان‌وردک از همه‌گان خواست که همکاری کنند تا محصولات زراعتی میدان‌وردک مدیریت شود.
ولیداحمد تسل، رییس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت میدان‌وردک گفت که هدف از تطبیق پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی، مدیریت و حفاظت محصولات زراعتی و باغداری، برابرسازی زمینه‌ی کار و به طور عمده فراهم‌سازی زمینه‌ی رشد اقتصاد مردم است.
رییس زراعت میدان‌وردک گفت که با تطبیق پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی، جلو فاسد شدن بخش بزرگی از تولیدات زراعتی گرفته می‌شود.
پروژه‌های برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی، که عملی می‌شود، ملکیت دهقانان و باغداران می‌باشد. دهقانان و باغدارانی که می‌خواهند از این تأسیسات برای‌شان ساخته شود، تنها ۱۰ درصد هزینه را می‌پردازند، زیرا ۹۰ درصد دیگر هزینه را وزارت زراعت برای‌شان می‌پردازد.
ساخت هزاران ذخیره‌خانه‌ی پیاز و کچالو برای دهقانان، اعمار صدها سردخانه‌ی صفر انرژی سارک برای نگهداری میوه و ایجاد هزاران کشمش‌خانه برای باغداران، توزیع هزار ماشین خشک‌کننده‌ی میوه و سبزی به دهقانان و باغداران، همکاری با پروسس‌کننده‌گان بزرگ محصولات زراعتی، ممنوعیت احتمالی واردات مشابه به تولید داخلی در فصل برداشت آن در کشور و فراهم‌سازی قراردادهای فروش محصولات زراعتی، از موارد شامل در برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۴۱
Background image

دیدار وزیر زراعت با سفیر چین در افغانستان 

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در دفتر کارش با ژاو شینگ، سفیر جمهوری چین مقیم کابل دیدار و خواستارهمکاری‌کشور چین با افغانستان در بخش زراعت و مالداری. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۳۶
Background image

برای۸۰۰ دهقان در ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب تخم لوبیای اصلاح شده و کود‌های کیمیاوی توزیع گردید

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعـتی ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب خبرمی‌دهد که مقدار۱۲ متریک تن تخم لوبیای اصلاح شده بذری با۴۰ متریک تن کـودهای کیمیاوی سیاه و سفید به همکاری دفتر. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۹:۱۱
Background image

د ننګرهارکانال شرکت په څلور ګونو فارمونو کې د شاتو مچیو د روزنې کاروبار غوړېدلی

۹ غبرګولی ۱۴۰۳ه‍.ش
۱۰ ذوالقعده ۱۴۴۵ه‍.ق
د ننګرهار کانال شرکت، د شاتو مچیو روزنې صنعت د پراختیا او د مالدارۍ سکتور د پیاوړتیا په پار د شاتو مچیو روزونکو سره په ګډه هڅې پیل کړي دي، ترڅو. . .

BACK TO NEWS