آغاز کار تطبیق پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی در پروان

user-admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۲/۱۸ - ۱۰:۲۰
آغاز کار تطبیق پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی در پروان


۱۸ثور ۱۳۹۹
سنگ تهداب چندین پروژه در ولایت پروان، با حضور مقام‌های محلی این ولایت گذاشته شد.
این پروژه‌ها، شامل ساخت کشمش‌خانه‌ها، ذخیره‌خانه‌های پیاز و کچالو و سردخانه‌های صفر انرژی سارک برای نگهداری میوه است.
هم‌چنین در قالب این برنامه برای شماری از دهقانان ماشین‌های خشک‌‌کننده‌ی سبزی و میوه‌ توزیع می‌شود.
رییس زراعت پروان گفت که صدها پروژه برای حفاظت از محصولات زراعتی و رشد اقتصاد دهقانان، مانند ایجاد کشمش‌خانه‌ها و ذخیره‌خانه‌های پیاز و کچالو تطبیق می‌شود.
شرکت‌کننده‌گان در همایش آغاز کار این پروژه‌ها، از تلاش‌های وزارت زراعت برای تطبیق این پروژه‌ها استقبال کردند و گفتند که در شرایط فعلی، این برنامه می‌تواند به ایجاد فرصت‌های شغلی و جلوگیری از ضایع شدن محصولات زراعتی بینجامد.
یکی از باغداران پروان در این برنامه گفت: «از این پروژه‌ها تا اندازه‌ای خوش هستیم، به این خاطر که موثریت دارد و جلو فاسد شدن محصولات ما گرفته می‌شود.»
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری هم‌زمان با گسترش ویروس کرونا، تطبیق برنامه‌ای را به منظور مدیریت محصولات زراعتی آغاز کرد. بر اساس این برنامه، در سراسر کشور در جریان چهار تا شش ماه آینده برای باغداران و دهقانان، چهار هزار و ۳۳۲ کشمش‌خانه، ۱۴هزار و ۲۱۹ سردخانه صفر انرژی برای نگهداری پیاز و ۴۱۴ سردخانه صفر انرژی کچالو، و نیز ۸۸۴ سردخانه صفر انرژی سارک، برای نگهداری میوه ساخته می‌شود. توزیع یک‌هزار دستگاه خشک‌کننده میوه و سبزی به باغداران و دهقانان و حمایت از پروسس‌کننده‌گان بزرگ محصولات زراعتی، دیگر بخش این برنامه است. ۱۰ درصد این هزینه از سوی دهقانان و باغداران و ۹۰ درصد توسط وزارت زراعت پرداخته می‌شود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۴۱
Background image

دیدار وزیر زراعت با سفیر چین در افغانستان 

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در دفتر کارش با ژاو شینگ، سفیر جمهوری چین مقیم کابل دیدار و خواستارهمکاری‌کشور چین با افغانستان در بخش زراعت و مالداری. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۳۶
Background image

برای۸۰۰ دهقان در ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب تخم لوبیای اصلاح شده و کود‌های کیمیاوی توزیع گردید

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعـتی ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب خبرمی‌دهد که مقدار۱۲ متریک تن تخم لوبیای اصلاح شده بذری با۴۰ متریک تن کـودهای کیمیاوی سیاه و سفید به همکاری دفتر. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۹:۱۱
Background image

د ننګرهارکانال شرکت په څلور ګونو فارمونو کې د شاتو مچیو د روزنې کاروبار غوړېدلی

۹ غبرګولی ۱۴۰۳ه‍.ش
۱۰ ذوالقعده ۱۴۴۵ه‍.ق
د ننګرهار کانال شرکت، د شاتو مچیو روزنې صنعت د پراختیا او د مالدارۍ سکتور د پیاوړتیا په پار د شاتو مچیو روزونکو سره په ګډه هڅې پیل کړي دي، ترڅو. . .

BACK TO NEWS