آغاز کار تطبیق پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی در غور

user-admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۳ - ۱۷:۳۷
آغاز کار تطبیق پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی در غور

آغاز کار تطبیق پروژه‌های مدیریت محصولات زراعتی در غور:
۱۰ سردخانه‌ی میوه و ۳۵۰ ذخیره‌خانه‌ی پیاز و کچالو ساخته می‌شود
۲۳ ثور ۱۳۹۹
کار عملی‌سازی پروژه‌های طرح مدیریت محصولات زراعتی در ولایت غور با حضور مسوولان محلی آغاز شد.
ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت غور می‌گوید که ساخت این زیربناها باعث رشد اقتصاد دهقانان و باغداران می‌شود و عمر تولیدات زراعتی را بیش‌تر می‌کند.
ریاست زراعت غور می‌افزاید، زیربناهایی که ساخته می‌شود، شامل ۱۰ سردخانه سیب، ۳۰۰ ذخیره‌خانه‌ی کچالو و ۵۰ ذخیره‌خانه‌ی پیاز است.
 در قالب برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی در دوره‌ی کرونا، در کنار ساخت این سردخانه‌ها، ۳۰ دستگاه خشک‌کننده میوه‌جات و سبزیجات نیز به شماری از دهقانان توزیع می‌شود.
پروژه‌های برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی، که در سراسر کشور عملی می‌شود، ملکیت دهقانان و باغداران است. دهقانان و باغدارانی که می‌خواهند از این تأسیسات برای‌شان ساخته شود، تنها ۱۰ درصد هزینه را می‌پردازند، زیرا ۹۰ درصد دیگر هزینه را وزارت زراعت برای‌شان می‌پردازد.
اعمار هزاران ذخیره‌خانه‌ی پیاز و کچالو برای دهقانان، ایجاد صدها سردخانه‌ی صفر انرژی سارک برای نگهداری میوه و ساخت هزاران کشمش‌خانه برای باغداران، در کنار توزیع هزار ماشین خشک‌کننده‌ی میوه و سبزی به دهقانان و باغداران، همکاری با پروسس‌کننده‌گان بزرگ محصولات زراعتی، ممنوعیت احتمالی واردات مشابه به تولید داخلی در فصل برداشت آن در کشور و فراهم‌سازی قراردادهای فروش محصولات زراعتی، از موارد شامل در برنامه‌ی مدیریت محصولات زراعتی است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۴۱
Background image

دیدار وزیر زراعت با سفیر چین در افغانستان 

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مولوی عطاءالله عمری وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در دفتر کارش با ژاو شینگ، سفیر جمهوری چین مقیم کابل دیدار و خواستارهمکاری‌کشور چین با افغانستان در بخش زراعت و مالداری. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۴:۳۶
Background image

برای۸۰۰ دهقان در ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب تخم لوبیای اصلاح شده و کود‌های کیمیاوی توزیع گردید

۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ.ش
مدیریت عمومی خدمات زراعـتی ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب خبرمی‌دهد که مقدار۱۲ متریک تن تخم لوبیای اصلاح شده بذری با۴۰ متریک تن کـودهای کیمیاوی سیاه و سفید به همکاری دفتر. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۹:۱۱
Background image

د ننګرهارکانال شرکت په څلور ګونو فارمونو کې د شاتو مچیو د روزنې کاروبار غوړېدلی

۹ غبرګولی ۱۴۰۳ه‍.ش
۱۰ ذوالقعده ۱۴۴۵ه‍.ق
د ننګرهار کانال شرکت، د شاتو مچیو روزنې صنعت د پراختیا او د مالدارۍ سکتور د پیاوړتیا په پار د شاتو مچیو روزونکو سره په ګډه هڅې پیل کړي دي، ترڅو. . .

BACK TO NEWS