آغاز سرمایه‌گذاری ۱۵۵.۵ میلیون افغانیگی برای مدیریت محصولات زراعتی در لوگر

user-admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۱۷ - ۳:۴۲
Ch


۱۷ ثور ۱۳۹۹
برنامه‌ی «مدیریت محصولات زراعتی در دوره‌ی کرونا» پس از ولایت‌های کابل، هرات و دایکندی‌، امروز در ولایت لوگر نیز آغاز شد.
در همایش آغاز این برنامه، والی، مسوولان ریاست‌های ولایتی ولایت لوگر،‌ دهقانان و باغداران حضور داشتند.
عبدالله تسل، رییس زراعت، ‌آبیاری و مالداری ولایت لوگر گفت که قرار است در ولایت لوگر ۶۰ کشمش‌خانه، ۶۰ ذخیره‌ی پیاز، ۶۰ ذخیره‌ی کچالو، ۲۰ سردخانه‌ی سیب ساخته شود. هم‌چنان قرار است در ولایت لوگر در چارچوب تطبیق این برنامه، برای ۱۰۰ تن از دهقانان و باغداران ماشین‌های خشک‌کننده‌ی میوه و سبزی توزیع شود.
آقای تسل در مورد پروژه‌های یادشده گفت که این پروژه‌ها به قیمت مجموعی بیش از ۱۵۵.۵ میلیون افغانی و با پرداخت ۱۰ درصد سهم از سوی باغداران و دهقانان به همکاری شوراهای انکشافی تطبیق می‌شود.
رییس زراعت لوگر گفت که این پروژه‌ها در پل علم مرکز و ولسوالی‌های برکی‌برک، خوشی، چرخ و محمدآغه تطبیق می‌شود و در جریان کار این پروژه‌ها، ۲۴ هزار روز کاری ایجاد می‌گردد.
حسیب‌الله ستانکزی رییس شورای ولایتی، پروژه‌های متذکره را برای دهقانان ولایت لوگر دست‌آورد بزرگ خواند.
محمدداوود میلمه، یکی از دهقانان و بزرگان قومی لوگر از فعالیت‌های ریاست زراعت و مالداری در دوره‌ی بیماری کرونا تشکری کرد و بلند رفتن سطح محصولات زراعتی لوگر را از برکت اعمار پروژه‌های موثری که قبلاً تطبیق شده بود، دانست و خواستار تطبیق بهتر پروژه‌ها شد.
هم‌چنان محمدانورخان اسحق‌زی والی لوگر در سخنرانی‌اش خواهان شفافیت در پروژه‌های یادشده گردیده تا دهقانان و زمین‌داران لوگر از این پروژه‌ها به حد اعظمی استفاده درست و به‌جا کنند.
او این پروژه‌ها را یک فرصت خوب برای بلند بردن سطح اقتصاد دهقانان و جلوگیری از ضایع شدن محصولات زراعتی آن‌ها دانست.
 قرار است در سراسر کشور برای باغداران و دهقانان، چهار هزار و ۳۳۲ کشمش‌خانه، ۱۴هزار و ۲۱۹ ذخیره‌گاه پیاز،  ۴۱۴ ذخیزه‌خانه صفر انرژی کچالو و ۸۸۴ سردخانه صفر انرژی سارک، برای نگهداری میوه، طی شش ماه آینده ساخته شود.
هم‌چنین مطابق این طرح، یک‌هزار دستگاه خشک‌کننده میوه و سبزی نیز به باغداران و دهقانان کشور توزیع می‌شود.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۱ - ۱۴:۱۸
Background image

د کرنې او مالدارۍ مرستیال د پنجشېر له والي سره وکتل

۲۱ غبرګولی ۱۴۰۳ه‍.ش
۳ ذی‌الحِجّة ۱۴۴۵ه‍.ق
د کرنې، اوبولګولو او مالدارۍ وزارت د کرنې او مالدارۍ مرستیال مولوي صدراعظم عثماني پنجشېر ولایت ته د خپل سفر په ترڅ کې د پنجشیېر ولایت له والي. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۱ - ۱۴:۷
Background image

پروان ولایت کې د کروندې ورځ ونمانځل شوه

۲۱ غبرګولی ۱۴۰۳ه‍.ش
۳ ذی‌الحِجّة ۱۴۴۵ه‍.ق
د پروان ولایت د کرنې، اوبولګولو او مالدارۍ ریاست د کرنې وزارت د کرنې او مالدارۍ مرستیال مولوي صدراعظم عثماني په حضور کې د دغه ولایت په جبل. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۱ - ۱۴:۵
Background image

هلمند کې د انارو مچ او سبو ناروغیو مخنیوی کمپاین پیل شو

۲۱ غبرګولی ۱۴۰۳ه‍.ش
۳ ذی‌الحِجّة ۱۴۴۵ه‍.ق
دهلمند ولایت د کرنې، اوبولګولو او مالدارۍ ریاست، دکرنیزو چارو آمریت اړوند بوټو ساتنې مدیریت مسلکي کارمندانو لخوا په مرکز او ولسوالیو کې دانارو. . .

بازگشت