معین زراعت و مالداری با مسوول شرکت زعفران «امیرخان بند‌امیر» دیدار کرد

user-admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۱ - ۱۵:۴۳
معین زراعت و مالداری با مسوول شرکت زعفران «امیرخان بند‌امیر» دیدار کرد

مولوی صدراعظم، معین زراعت و مالداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، با مسوول شرکت زعفران «امیرخان بند‌امیر» یکی از تاجران چینی، دیدار کرد.
مولوی صدراعظم در این دیدار گفت: «زعفران افغانستان از لحاظ کیفیت بالاست. ما از شرکت‌های خصوصی که در گذشته با دهقانان همکاری داشتند، تقاضا داریم که در آینده هم همکاری گسترده داشته باشند. چین در سلسله حمایت‌هایش از تولید و کشت زعفران و سکتور زراعت، همکاری گسترده با حکومت جدید داشته باشد.»
وی علاوه کرد که از کاشت زعفران، هنگ و سایر محصولات، می‌توان به‌عنوان جایگزین کوکنار استفاده کرد.
امیرخان، مسوول شرکت امیرخان بند‌امیر، گفت: «حدود پنج‌ سال می‌شود که درباره زعفران افغانستان تحقیقات کرده و در ولایت‌های بامیان، دایکندی و هرات فعالیت داشتم. مرکز پروسس، بسته‌بندی و همکاری با دهقانان زعفران‌کار، اصل کار ما بود. می‌خواهیم این فعالیت‌ها را گسترده بسازیم.»
گفتنی است که خاک، آب و هوای مناسب از یک‌سو و تلاش دهقانان از سوی دیگر، باعث رشد و کشت زعفران در مرکز و ولایات افغانستان شده است.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۹/۴ - ۱۳:۱۱
Background image

برای 373 خانواده در فاریاب فارم‌های کوچک مرغداری توزیع شد


۴ قوس ۱۴۰۰ هـ.ش
۱۹ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ق
 مسوولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری فاریاب می‌گوید که از طرف دفتر اکتید در فاریاب به هماهنگی ریاست زراعت برای 373 خانواده فقیر فارم های کوچک. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۹/۴ - ۱۰:۳۸
Background image

روند توزیع گندم برای یک هزار دهقان در کندز آغاز شد


۳ قوس ۱۴۰۰ هـ.ش
۱۸ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ق
مسولان ریاست زراعت کندز می‌گویند که روند توزی گندم اصلاح شده برای یک هزار دهقان  واجد شرایط در ولسوالی علی آباد ولایت کندز از طریق موسسه«دست به. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۳ - ۱۴:۵۷
Background image

برای 4 هزار 100 دهقان در جوزجان تخم اصلاح شده بذری توزیع می‌شود


۳ قوس ۱۴۰۰ هـ.ش
۱۸ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هـ.ق
 مسوولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری  جوزجان می گویند که برای بیش از چهار هزار و یکصد دهقان در این ولایت ، تخم‌ اصلاح شده بذری به‌منظور. . .

BACK TO NEWS